Župa sv. Jurja, Primošten

Najave

31. listopada

U kapelici časnih sestara u 7:00 sati je krunica, a u 7:30 sati je sv. misa.

30. NEDJELJA KROZ GODINU

28. listopada - 30. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 sati i 10:30 sati.

VJENČANJE

U župnoj crkvi sv. Jurja, 27. listopada vjenčat će se Filip Bolanča i Ena Jurin.

24. listopada

U crkvi sv. Roka u 7:00 sati je krunica, a u 7:30 je sv. misa.

MISIJSKA NEDJELJA

21. listopada - MISIJSKA NEDJELJA

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 sati i 10:30 sati.

SV. LUKA EVANĐELIST

18. listopada - SV. LUKA EVANĐELIST, BLAGDAN

U župnoj crkvi sv. Jurja u 17:00 sati je molitva krunice, a poslije sv. misa.

17. listopada 

U kapelici časnih sestara u 7:00 sati je krunica, a u 7:30 sati je sv. misa.

ZAHVALA BOGU ZA PLODOVE ZEMLJE

14. listopada - ZAHVALA BOGU ZA PLODOVE ZEMLJE

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 sati i 10:30 sati.

Na jutarnjoj sv. misi zahvalit ćemo Bogu na svim plodovima zemlje - obilježit ćemo Dane kruha i plodova zemlje.

VJENČANJE

13. listopada u crkvi sv. Jurja vjenčat će se Josip Babačić i Tina Jadrijević.

10. listopada

U crkvi sv. Roka u 7:00 sati je krunica, a u 7:30 sati je sv. misa.

PRVI PETAK U MJESECU

5. listopada - PRVI PETAK U MJESECU

Prije sv. mise i molitve krunice, koja je u 18:00 sati u župnoj crkvi sv. Jurja, mogućnost je za ispovijed.

DAN NEOVISNOSTI

8. listopada - DAN NEOVISNOSTI

U župnoj crkvi sv. Jurja u 18:00 sati molitva krunice i poslije sv. misa.

27. NEDJELJA KROZ GODINU - GOSPE OD RUŽARIJA

7. listopada - 27. NEDJELJA KROZ GODINU - GOSPE OD RUŽARIJA

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 sati i 10:30 sati.

Tijekom velike sv. mise krstit će se dječak Paško Jurin.

FRANJO ASIŠKI

4.listopada - FRANJO ASIŠKI

U crkvi sv. Jurja u 18:00 sati je molitva krunice, a zatim sv. misa, poslije sv. mise je klanjanje.

3. listopada

U kapelici časnih sestara u 7:00 sati je krunica, a u 7:30 sati je sv. misa.

ANĐELI ČUVARI

2. listopada - ANĐELI ČUVARI

U crkvi sv. Jurja u 17:00 sati ministranti imaju svoj susret, a u 18:00 sati je krunica i sv. misa za sve žive članove bratovštine Presvetog Oltarskog Sakramenta.

TEREZIJA OD DJETETA ISUSA

1. listopada - TEREZIJA OD DJETETA ISUSA

Započinje listopadska pobožnost, molitva krunice - u crkvi sv. Jurja u 18:00 sati moli se krunica, a zatim slijedi sv. misa.

VJENČANJE

28. rujna - VJENČANJE

U župnoj crkvi sv. Jurja vjenčat će se Tomislav Prcela i Kristina Miliša.

VJENČANJE / KRŠTENJE

22. rujna - VJENČANJE / KRŠTENJE

U župnoj crkvi sv. Jurja vjenčat će se Ivan Čobanov i Anita Šajfar.

Krstit će se djevojčica Mila Markoč, kći Marka i Julije rođ. Šintić.

26. NEDJELJA KROZ GODINU

30. rujna - 26. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

SV. MIHOVIL, ZAŠTITNIK ŠIBENSKE BISKUPIJE

29. rujna - SV. MIHOVIL, ZAŠTITNIK ŠIBENSKE BISKUPIJE

Sveta misa je u župnoj crkvi sv. Jurja u 19:00 sati.

26. rujna

Krunica je u 7:00, a sv. misa u 7:30 u crkvi sv. Roka.

25. NEDJELJA KROZ GODINU

23. rujna - 25. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

SV. MATEJ, APOSTOL I EVANĐELIST

21. rujna - SV. MATEJ, APOSTOL I EVANĐELIST - blagdan

Sveta misa u župnoj crkvi sv. Jurja u 19:00 sati.

19. rujna

Krunica u 7:00, a sv. misa u 7:30 u kapelici časnih sestara.

NACIONALNI SUSRET HRVATSKIH KATOLIČKIH OBITELJI

16. rujna - NACIONALNI SUSRET HRVATSKIH KATOLIČKIH OBITELJI 

Centralni događaj, misno slavlje je u Solinu u 10:00 sati.

Večernja sv. misa je u župnoj crkvi sv. Jurja u 19:00 sati.

BDM ŽALOSNA

15. rujna - BMD ŽALOSNA, ŽALOSNA GOSPA, spomendan

Sveta misa je u župnoj crkvi sv. Jurja u 19:00 sati.

UZVIŠENJE SV. KRIŽA

14. rujna - UZVIŠENJE SV. KRIŽA, blagdan

Sveta misa je u župnoj crkvi sv. Jurja u 19:00 sati.

12. rujna 

Krunica u 7:00, a sv. misa u 7:30 u crkvi sv. Roka.

23. NEDJELJA KROZ GODINU

9. rujna - 23. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Na jutarnjoj sv. misi  bit će Zaziv Duha Svetoga povodom početka nove školske godine.

ROĐENJE BDM, MALA GOSPA

8. kolovoza - ROĐENJE BDM, MALA GOSPA - blagdan

Vjenčat će se Iva Lojić (kći Davora i Rine rođ. Prgin) i Šime Šestan (sin Zorana i Nere rođ. Sikirić).

Vjenčanje je u župnoj crkvi sv. Jurja u 18:00 sati.

Sveta misa zahvalnica, za šezdesetogodišnjake (rođ. 1958.) je u župnoj crkvi sv. Jurja u 19:00 sati.

5. rujna 

Krunica u 7:00, a sv. misa u 7:30 u kapelici časnih sestara.

22. NEDJELJA KROZ GODINU

2. rujna - 22. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u  župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Krstit će se djevojčica Maris Drlja - kći Marka i Martine rođ. Bolanča.

21. NEDJELJA KROZ GODINU

26. kolovoza - 21. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00, 10:30 i 20:00 sati.

Tijekom velike sv. mise koja je u 10:30 krstit će se dva dječaka; Juraj Gaćina (sin Jakova i Nedjeljke) i Filip Glavaš (sin Ivana i Simone).

Ovom nedjeljom završavaju nedjeljne večernje svete mise.

SV. BARTOL APOSTOL

24. kolovoza - SV. BARTOL APOSTOL, blagdan

Sveta misa je u župnoj crkvi sv. Jurja u 20:00 sati.

20. NEDJELJA KROZ GODINU

19. kolovoza - 20. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00, 10:30 i 20:00 sati.

SV. ROKO

16. kolovoza - SV. ROKO, blagdan

Svete mise su u crkvi sv. Roka u 10:30 i 20:00 sati.

 

UZNESENJE BDM - VELIKA GOSPA

15. kolovoza - UZNESENJE BDM - VELIKA GOSPA, svetkovina

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00, 10:30 i 20:00 sati.

Prije sv. misa bit će mogućnost za ispovijed.

 

SV. KLARA ASIŠKA

11. kolovoza - SV. KLARA ASIŠKA, spomendan

Sveta misa u crkvi sv. Roka u 20:00 sati (u 19:30 je krunica).

GOSPE OD PORTA

12. kolovoza - GOSPE OD PORTA

Prva jutarnja sv. misa je u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 sati.

U 10:30 sati je svečana sv. misa ispred crkve sv. Roka, predslavit će je dr. sc. don Josip Dukić - ravnatelj Nadbiskupijske klasične gimnazije "Don Frane Bulić" Split.

Nakon sv. mise je procesija, Gospinu priliku vraćamo u Porat, gdje obredi završavaju blagoslovom puka s likom Majke Božje.

Večernja sv. misa je u župnoj crkvi sv. Jurja u 20:00 sati.

SV. LOVRO

10. kolovoza - SV. LOVRO - blagdan (đakon i mučenik)

Sveta misa je u crkvi sv. Roka u 20:00 sati (u 19:30 je krunica).

SV. TEREZIJA BENEDIKTA OD KRIŽA

9. kolovoza - SV. TEREZIJA BENEDIKTA OD KRIŽA - blagdan (djevica i mučenica)

Sveta misa je u crkvi sv. Roka u 20:00 sati (u 19:30 je krunica).

GODIŠNJICA SMRTI JOSIPA ARNERIĆA

8. kolovoza - GODIŠNJICA SMRTI POK. ŠIBENSKOG BISKUPA JOSIPA ARNERIĆA

Sveta misa je u crkvi sv. Roka u 20:00 sati (u 19:30 je krunica).

PREOBRAŽENJE GOSPODINOVO

6. kolovoza - PREOBRAŽENJE GOSPODINOVO

Sveta misa je u crkvi sv. Roka u 20:00 sati (u 19:30 sati je krunica).

DAN DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI

5. kolovoza - DAN DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati, a večernja sv. misa je u crkvi sv. Roka u 20:00 sati.

GOSPA OD ANĐELA

2. kolovoza - GOSPA OD ANĐELA

Sveta misa je u crkvi sv. Roka u 20:00 sati (u 19:30 je klanjanje).

17. NEDJELJA KROZ GODINU

29. srpnja - 17. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati, a naveče u crkvi sv. Roka u 20:00 sati.

GOSPA OD PORTA

27. srpnja - GOSPA OD PORTA

U 10:00 sati kreće procesija od crkve sv. Roka prema kapelici u Portu i natrag.

Zatim slijedi sv. misa na otvorenom, ispred crkve sv. Roka.

Svetu misu će predvoditi don Tomislav Topčić, bolnički kapelan u KBC-u Split - Firule.

Tijekom sv. mise četvorica svećenika, među njima i naš don Jurica, zahvalit će Bogu na 30 godina svećeništva.

Navečer je sv. misa u 20:00 sati, u crkvi sv. Roka.

Od 27. srpnja, do povratka Gospine prilike u Porat, svake večeri je sv. misa u crkvi sv. Roka, molitva krunice, molitva za kišu uz pjevanje starog pučkog napjeva "Divi pričista".

SV. JOAKIM I ANA

26. srpnja - SV. JOAKIM I ANA, RODITELJI BLAŽENE DJEVICE MARIJE

Sveta misa je u župnoj crkvi sv. Jurja u 20:00 sati. Uz našeg župnika bit će i pater Arek Krasicki koji će voditi duhovnu pripravu i poslije klanjanje, kao uvod u sutrašnji blagdan Gospe od Porta, a naglasak je na novim duhovnim zvanjima. Pjevat će i svirati dvaneaset mladih koji će svjedočiti svoju vjeru.

SV. JAKOV APOSTOL

25. srpnja - BLAGDAN SV. JAKOVA, APOSTOLA I MUČENIKA

Krunica je u 7:00 sati, a poslije sveta misa u crkvi sv. Roka.

 

16. NEDJELJA KROZ GODINU

22. srpnja - 16. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00, 10:30 i 20:00 sati.

18. srpnja

Krunica je u 7:00 sati, a nakon toga sveta misa u 7:30 u kapelici časnih sestara.

GOSPA KARMELSKA

16. srpnja - GOSPA KARMELSKA

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 10:30 i 20:00 sati.

Iza obje sv. mise bit će blagoslov škapulara i medaljica te upis novih članova u skulu Gospe od Karmela.

15. NEDJELJA KROZ GODINU

15. srpnja - 15. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00, 10:30 i 20:00 sati.

SV. BENEDIKT

11. srpnja - BLAGDAN SV. BENEDIKTA, ZAŠTITNIKA EUROPE

U 7:00 sati je krunica, a sv. misa je u 7:30 u crkvi sv. Roka.

14. NEDJELJA KROZ GODINU

8. srpnja - 14. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00, 10:30 i 20:00 sati.

PRVI PETAK U MJESECU

6. srpnja - PRVI (MLADI) PETAK U MJESECU

U 19:30 sati u župnoj crkvi sv. Jurja je mogućnost za ispovijed, a u 20:00 sati je sv. misa.

SV. ĆIRIL I METOD

5. srpnja - BLAGDAN SV. ĆIRILA I METODA (slavenski biskupi - suzaštitnici Europe)

Sveta misa je u župnoj crkvi sv. Jurja u 20:00 sati, poslije sv. mise je klanjanje.

4. srpnja

Krunica je u 7:00 sati, a sv. misa u 7:30 sati u kapelici časnih sestara.

SV. TOMA APOSTOL

3. srpnja - BLAGDAN SV. TOME APOSTOLA

Sveta misa je u župnoj crkvi sv. Jurja u 20:00 sati.

13. NEDJELJA KROZ GODINU

1. srpnja - 13. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00, 10:30 i 20:00 sati.

POSJET VOLONTERA I OSOBA S POTEŠKOĆAMA

30. lipnja - POSJET VOLONTERA I OSOBA S POTEŠKOĆAMA

Sveta misa u crkvi sv. Roka u 17:00 sati.

 

SVETI PETAR I PAVAO - APOSTOLI

29. lipnja - SVETI PETAR I PAVAO, APOSTOLI - svetkovina

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 10:30 i 20:00 sati.

ROĐENJE SV. IVANA KRSTITELJA

24. lipnja - ROĐENJE SV. IVANA KRSTITELJA, svetkovina

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00, 10:30 sati  i 20:00 sati.

POSJET ČLANOVA HRVATSKOG KATOLIČKOG LIJEČNIČKOG DRUŠTVA, SPLIT

22. lipnja - POSJET ČLANOVA HRVATSKOG KATOLIČKOG LIJEČNIČKOG DRUŠTVA, SPLIT

Posjetit će našu župnu crkvu sv. Jurja te imati sv. misu.

KRIZMA / POTVRDA

17. lipnja - KRIZMA / POTVRDA

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 11:00 sati.

Tijekom velike sv. mise u 11:00 sati - naši krizmanici (učenici sedmog i osmog razreda) primit će sakrament Potvrde.

Svetu misu će predslaviti te udijeliti sakrament Potvrde otac biskup Tomislav Rogić.

SUSRET OCA BISKUPA S KRIZMANICIMA

15. lipnja - SUSRET OCA  BISKUPA S KRIZMANICIMA

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 19:00 sati, a u 20:00 sati u crkvi je susret oca biskupa s ovogodišnjim krizmanicima.

 

SVETI ANTUN PADOVANSKI

13. lipnja - SVETI ANTUN PADOVANSKI, svetkovina

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 10:30 i 19:00 sati.

Na večernjoj sv. mise je blagoslov djece i cvijeća.

10. NEDJELJA KROZ GODINU

10. lipnja - 10. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

BEZGREŠNO SRCE MARIJINO

9. lipnja - BEZGREŠNO SRCE MARIJINO, spomendan

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 19:00 sati.

PRESVETO SRCE ISUSOVO

8. lipnja - PRESVETO SRCE ISUSOVO, svetkovina

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 19:00 sati - molitva zlatne krunice.

KLANJANJE

7. lipnja - KLANJANJE

Vjeronauk za krizmanike je u 18:00 sati u crkvi sv. Jurja, a sv. misa u 19:00 sati.

Poslije sv. mise je klanjanje.

SASTANAK ŽUPNOG CARITASA

4. lipnja - SASTANAK ŽUPNOG CARITASA

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 19:00 sati.

Poslije sv. mise je sastanak župnog Caritasa.

9. NEDJELJA KROZ GODINU

3. lipnja - 9. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Tijekom velike sv. mise u 10:30 sati krstit će se dječak Marko Ladišić, sin Marina i Antonije rođ. Čobanov.

TIJELOVO

31. svibnja - TIJELOVO - svetkovina

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 10:30 i 19:00 sati.

Nakon večernje sv. mise je Tijelovska procesija kroz mjesto.

 

PRESVETO TROJSTVO

27. svibnja - PRESVETO TROJSTVO

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Za vrijeme velike sv. mise krstit će se dječak Lucas Furčić, sin Luke i Katarine Luketa.

GOSPA OD KARAVAJA

26. svibnja - GOSPA OD KARAVAJA (Tisno)

Sveta misa u crkvi sv. Jurja u 19:00 sati.

PRVA SVETA PRIČEST - DUHOVI (svetkovina)

20. svibnja - PRVA SVETA PRIČEST - DUHOVI (svetkovina)

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Tijekom velike sv. mise u 10:30 sati, PRVU SVETU PRIČEST primit će osam naših prvopričesnika, učenika trećeg razreda.

VJENČANJE

18. svibnja - VJENČANJE

U crkvi sv. Jurja u 17:30 sati, vjenčat će se Božena Jadrijević i Viktor Vrekalo.

SV. MATIJA, APOSTOL

14. svibnja - SV. MATIJA, APOSTOL

Sveta misa u crkvi sv. Jurja u 19:00 sati.

7. VAZMENA NEDJELJA

13. svibnja - 7. VAZMENA NEDJELJA

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

BLAGDAN GOSPE OD LORETA

10. svibnja - BLAGDAN GOSPE OD LORETA

Svi obredi na blagdan Gospe od Loreta su u župnoj crkvi sv. Jurja.

5:00 sati - pjeva se prvi dio Lekcija

6:00 sati - pjevana sv. misa za branitelje, te polaganje vijenca pred glavnim križem ispred crkve

8:00 sati - sv. misa

10:00 sati - pjeva se drugi dio Lekcija

10:30 sati - procesija kroz mjesto, svečana koncelebrirana sv. misa koju će predslaviti naš šibenski biskup msgr. Tomislav Rogić uz brojne svećenike

19:00 sati - sv. misa

ŽEŽIN GOSPE OD LORETA

9. svibnja - ŽEŽIN GOSPE OD LORET

Mogućnost za ispovijed je od 17:00 sati do 19:00 sati.

Duhovnu pripravu vodit će doc. dr. sc. Edvard Punda - profesor dogmatike na KBF-u i ravnatelj sjemeništa u Splitu.

U 19:00 sati je krunica, Devetnica Gospi od Loreta i sv. misa. 

 

GOSPA POMPEJSKA

8. svibnja - GOSPA POMPEJSKA

Ujutro u 9:00 sati započet će ispovijed bolesnika, starih i nemoćnih.

U 12:00 sati u crkvi sv. Jurja je molbenica pred Gospinim oltarom, a tog dana je sv. misa za one koji "čine" nedjelje (13 nedjelja) u čast Gospe Pompejske.

Poslijepodne, od 17:00 sati do 19:00 sati je mogućnost za ispovijed.

Duhovnu pripravu vodit će doc. dr. sc. Edvard Punda - profesor dogmatike na KBF-u i ravnatelj sjemeništa u Splitu.

U 19:00 sati je krunica, Devetnica Gospi od Loreta i sv. misa.

6. VAZMENA NEDJELJA

6. svibnja - 6. VAZMENA NEDJELJA

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Tijekom velike sv. mise krstit će se dječak Maxim Mrđić, sin Viktora i Grete rođ. Bisaku.

Poslijepodne, u 17:00 sati na Gaju je molitva krunice prigodom godišnjice blagoslova kipa Gospe od Loreta.

U 19:00 sati je u župnoj crkvi sv. Jurja Devetnica Gospi od Loreta.

SV. FILIP I JAKOV, APOSTOLI

3. svibnja - SV. FILIP I JAKOV, APOSTOLI

Krizmanici imaju vjeronauk u 16:00 sati, a prvopričesnici vjeronauk u 17:00 sati u crkvi sv. Jurja.

Sveta misa je u 19:00 sati, krunica i Devetnica Gospi od Loreta.

VJERONAUK

26. travnja - VJERONAUK

Vjeronauk za krizmanike u 16:00, a vjeronauk za  prvopričesnike u 17:00 sati u župnoj crkvi sv. Jurja.

VJERONAUK

19. travnja - VJERONAUK

Vjeronauk za prvopričesnike u 16:00, a vjeronauk za krizmanike u 17:00 sati u župnoj crkvi sv. Jurja.

SVETI JOSIP RADNIK

1. svibnja - SVETI JOSIP RADNIK

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 19:00 sati, ujedno je i početak Devetnice Gospi od Loreta.

5. VAZMENA NEDJELJA

29. travnja - 5. VAZMENA NEDJELJA

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

SVETI MARKO EVANĐELIST

25. travnja - SVETI MARKO EVANĐELIST

Sveta misa i blagoslov polja je u crkvi sv. Jurja u 18:00 sati.

SVETI JURAJ MUČENIK - ZAŠTITNIK ŽUPE

23. travnja - SVETI JURAJ MUČENIK, ZAŠTITNIK NAŠE ŽUPE I PATRON CRKVE

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 10:30 i 18:00 sati.

4. VAZMENA NEDJELJA

22. travnja - 4. VAZMENA NEDJELJA, NEDJELJA DOBROG PASTIRA

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Tijekom velike sv. mise krstit će se dječak Toma Bolanča, sin Joška i jelene rođ. Kuić.

POSJET HODOČASNIKA

21. travnja - POSJET HODOČASNIKA 

Dolazak hodočasnika sa župnikom iz župe Gospe Loretske - Arbanasi (iz Zadra).

Posjet kipu Gospe od Loreta na Gaju u 10:00 sati, a u 12:00 sati je sv. misa u župnoj crkvi sv. Jurja.

3. VAZMENA NEDJELJA

15. travnja - 3. VAZMENA NEDJELJA

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

BLAGOVIJEST

9. travnja - NAVJEŠTENJE GOSPODINOVO - BLAGOVIJEST

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 18:00 sati.

2. VAZMENA NEDJELJA

8. travnja - 2. VAZMENA NEDJELJA

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Tijekom velike sv. mise krstit će se djevojčica Lucija Katarina Saftić, kći Arsena i Josipe Pancirov.

Kuma će bit Sendy Jonović.

VJENČANJA

7. travnja u crkvi sv. Jurja sakrament ženidbe sklopit će Antonija Huljev (kći pok. Ante i Ređine rođ. Nižić) i Krešimir Goleš (sin Vladimira i Nade rođ. Gracin), te Ivana Luketa (kći Vinka i Biserke rođ. Bolanča) i Ivica Perkov (sin Roke i Kristine rođ. Matošin).

USKRSNI PONEDJELJAK

2. travnja - USKRSNI PONEDJELJAK

Sv. mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Poslijepodne je posjet djeci s posebnim potrebama u Solinu i uručenje darova koje smo prikupljali u župi tijekom korizmenog vremena. 

USKRS

1. travnja - USKRS

Sv. mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 11:00 sati.

Iza obje sv. mise bit će blagoslov hrane.

VELIKA SUBOTA

31. ožujka - VELIKA SUBOTA

Vazmeno bdijenje započinje u crkvi sv. Jurja u 22:00 sata ispred crkve, blagoslovom ognja i unošenjem uskrsne svijeće.

Slijedi sv. misa, blagoslov vode i blagoslov hrane.

VELIKI PETAK

30. ožujka - VELIKI PETAK

U 19:00 sati u crkvi sv. Jurja je služba Muke Gospodnje, služba riječi, pjevanje Muke, otkrivanje i ljubljenje Križa, sv. Pričest, Gospin plač i procesija kroz mjesto.

VELIKI ČETVRTAK

29. ožujka - VELIKI ČETVRTAK

Ujutro, u šibenskoj katedrali sv. Jakova u 9:30 sati je Misa posvete ulja - na toj sv. misi budu prisutni svi svećenici Šibenske biskupije s biskupom Tomislavom Rogićem. 

U 19:00 sati u crkvi sv. Jurja je "Misa večere Gospodnje" i obred pranja nogu "apostolima".

Poslije sv. mise je prijenos sv. Otajstva i Gospin plač (prvi dio).

VELIKA SRIJEDA

28. ožujka -  VELIKA SRIJEDA

Sv. misa je ujutro u crkvi sv. Jurja u 8:00 sati, a zatim je ispovijed bolesnika.

VELIKI UTORAK

27. ožujka - VELIKI UTORAK

Sv. misa je ujutro u crkvi sv. Jurja u 8:00 sati, poslije je izlaganje Presvetog Oltarskog Sakramenta - cijeli dan će crkva biti otvorena za klanjanje.

Mogućnost za sv. ispovijed je od 16:00 sati.

U 18:00 sati je zajednička ura klanjanja i duhovna priprava.

VELIKI PONEDJELJAK

26. ožujka - VELIKI PONEDJELJAK

Sv. misa je ujutro u crkvi sv. Jurja u 8:00 sati, a nakon toga je izlaganje Presvetog Oltarskog Sakramenta - cijeli dan crkva će biti otvorena za klanjanje.

Mogućnost za sv. ispovijed je od 16:00 sati.

U 18:00 sati je zajednička ura klanjanja i duhovna priprava.

 

CVJETNICA - NEDJELJA MUKE GOSPODNJE

25. ožujka - CVJETNICA - NEDJELJA  MUKE  GOSPODNJE

U crkvi sv. Jurja, prva jutarnja sv. misa je u 8:00 sati.

U 10:00 sati je blagoslov maslinovih grančica (palmi), procesija oko crkve i misa Muke Gospodnje.

U 12:00 sati je izlaganje Presvetog Oltarskog Sakramenta na javno klanjanje.

Mogućnost za sv. ispovijed od 16:00 sati.

U 18:00 sati je zajednička ura klanjanja i duhovna priprava.

Duhovnu pripravu će predvoditi prof. dr. sc. Marinko Vidović, redoviti profesor biblijskih predmeta na KBF-u u Splitu.

POBOŽNOSTI KRIŽNOG PUTA

23. ožujka - POBOŽNOSTI KRIŽNOG PUTA

Pobožnost Križnog puta učenika i djelatnika Osnovne škole Primošten je u 11:35 sati u Parku hrvatskih branitelja.

Pobožnost Križnog puta i sv. misa je u crkvi sv. Jurja u 17:00 sati.

VJERONAUK

22. ožujka - VJERONAUK

Vjeronauk za prvopričesnike je u 15:00 sati, a vjeronauk za krizmanike je u 16:00 sati.

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 17:00 sati.

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

21. ožujka - POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Pobožnost Križnog puta i sveta misa je u 7:00 sati u kapelici časnih sestara.

SV. JOSIP ZARUČNIK BDM

19. ožujka - SV. JOSIP ZARUČNIK BDM, SVETKOVINA (DAN OČEVA)

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 10:30 i 17:00 sati.

Svima koji nose ime Joso, Josip, Joško, Josipa, Bepa .. želimo sretan imendan!

PETA KORIZMENA NEDJELJA

18. ožujka - PETA KORIZMENA NEDJELJA

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Poslijepodne je u 17:00 sati ophod s križem po crkvi, pjevanje starog  pučkog napjeva "Pomiluj me Bože" i "U Gospodina mučenje", te Blagoslov s Presvetim i Povečerje.

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

16. ožujka - POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Pobožnost Križnog puta i sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 17:00 sati.

VJERONAUK

15. ožujka - VJERONAUK

Vjeronauk za prvopričesnike je u 15:00 sati, a vjeronauk za krizmanike je u 16:00 sati.

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 17:00 sati.

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

14. ožujka - POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Pobožnost Križnog puta i sveta misa je u 7:00 sati u crkvi sv. Roka.

ČETVRTA KORIZMENA NEDJELJA

11. ožujka - ČETVRTA KORIZMENA NEDJELJA

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Poslijepodne je u 17:00 sati ophod s križem po crkvi, pjevanje starog pučkog napjeva "Pomiluj me Bože" i "U Gospodina mučenje", te Blagoslov s Presvetim i Povečerje.

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

9. ožujka - POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Pobožnost Križnog puta i sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 17:00 sati.

VJERONAUK

8. ožujka - VJERONAUK

U 15:00 sati je vjeronauk za prvopričesnike, a u 16:00 sati je vjeronauk za krizmanike.

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 17:00 sati.

TREĆA KORIZMENA NEDJELJA

4. ožujka - TREĆA KORIZMENA NEDJELJA

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Poslijepodne u 17:00 sati je ophod s križem po crkvi, pjevanje starog pučkog napjeva "Pomiluj me Bože" i "U Gospodina mučenje", te Blagoslov s Presvetim i Povečerje.

 

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

2. ožujka - POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Pobožnost Križnog puta i sv. misa je u crkvi sv. Jurja u 17:00 sati.

VJERONAUK I KLANJANJE

1. ožujka - VJERONAUK I KLANJANJE

U 15:00 sati vjeronauk za prvopričesnike, a u 16:00 sati je vjeronauk za krizmanike.

Sveta misa i klanjanje je u 17:00 sati u crkvi sv. Jurja.

28. veljače

Krunica u 7:00 sati, a sv. misa u 7:30 u crkvi sv. Roka.

DRUGA KORIZMENA NEDJELJA

25. veljače - DRUGA KORIZMENA NEDJELJA

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Poslijepodne u 17:00 sati je ophod s križem po crkvi, pjevanje starog pučkog napjeva "Pomiluj me Bože" i "U Gospodina mučenje", te Blagoslov s Presvetim i Povečerje.

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

23. veljače - POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Pobožnost Križnog puta i sv. misa u 17:00 sati u crkvi sv. Jurja.

KATEDRA SV. PETRA APOSTOLA

22. veljače - KATEDRA SV. PETRA  APOSTOLA

Vjeronauk za prvopričesnike je u 15:00 sati, a vjeronauk za krizmanike je u 16:00 sati.

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 17:00 sati.

21. veljače 

Krunica u 7:00 sati, a sv. misa u 7:30 u kapelici časnih sestara.

PRVA KORIZMENA NEDJELJA

18. veljače - PRVA KORIZMENA NEDJELJA

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati, iza obje sv. mise je obred "pepeljanja".

Poslijepodne je u 17:00 sati ophod s križem po crkvi, pjevanje starog pučkog napjeva "Pomiluj me Bože" i "U Gospodina mučenje", te Blagoslov s Presvetim i Povečerje.

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

16. veljače - POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Pobožnost Križnog puta i sv. misa je u crkvi sv. Jurja u 17:00 sati.

VJERONAUK

15. veljače - VJERONAUK

Vjeronauk za prvopričesnike u 15:00 sati, a vjeronauk za krizmanike u 16:00 sati.

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 17:00 sati.

ČISTA SRIJEDA - PEPELNICA

14. veljače - ČISTA SRIJEDA - PEPELNICA

Zapovijedni post i nemrs.

Sveta misa i obred "pepeljanja" je u 17:00 sati u crkvi sv. Roka.

6. NEDJELJA KROZ GODINU

11. veljače - 6. NEDJELJA KROZ GODINU, BDM LURDSKA - DAN BOLESNIKA

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Poslije velike sv. mise je Blagoslov s Presvetim, a zatim roditeljski sastanak za roditelje ovogodišnjih krizmanika.

 

BLAŽENI ALOJZIJE STEPINAC

10. veljače - BLAŽENI ALOJZIJE STEPINAC, BISKUP I MUČENIK

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 17:00 sati.

VJERONAUK

8. veljače - VJERONAUK

Vjeronauk za prvopričesnike u 15:00 sati, a vjeronauk za krizmanike u 16:00 sati.

Sveta misa u crkvi sv. Jurja u 17:00 sati.

7. veljače

Krunica u 7:00 sati, a sv. misa u 7:30 sati u crkvi sv. Roka.

SASTANAK ŽUPNOG CARITASA

5. veljače - SASTANAK ŽUPNOG CARITASA

Svakodnevna sv. misa umjesto u 16:00 započinje u 17:00 sati.

Nakon sv. mise je sastanak župnog Caritasa.

5. NEDJELJA KROZ GODINU

4. veljače - 5. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati, a poslije obje sv. mise je obred "grličanja".

Nakon velike sv. mise je roditeljski sastanak za roditelje ovogodišnjih prvopričesnika.

SVETI BLAŽ

3. veljače - SVETI BLAŽ, BISKUP I MUČENIK

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 10:30 i 16:00 sati, a poslije sv. misa je obred "grličanja".

 

PRIKAZANJE GOSPODINOVO - SVIJEĆNICA

2. veljače - PRIKAZANJE GOSPODINOVO - SVIJEĆNICA

Blagoslov kandelorskih svijeća.

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 10:30 i 16:00 sati.

VJERONAUK I KLANJANJE

1. veljače - VJERONAUK I KLANJANJE

U 14:00 sati vjeronauk za prvopričesnike, a u 15:00 sati je vjeronauk za krizmanike.

Sveta  misa i klanjanje je u crkvi sv. Jurja u 16:00 sati.

4. NEDJELJA KROZ GODINU

28. siječnja - 4. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

OBRAĆENJE SV. PAVLA APOSTOLA

25. siječnja - OBRAĆENJE SV. PAVLA APOSTOLA

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja.

FRANJO SALEŠKI

24. siječnja - FRANJO SALEŠKI

Krunica u 7:00 sati i sv. misa u 7:30 sati u crkvi sv. Roka.

3. NEDJELJA KROZ GODINU

21. siječnja - 3. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

SV. ANTUN PUSTINJAK

17. siječnja - SV. ANTUN PUSTINJAK

Krunica u 7:00 sati i sv. misa u 7:30 sati u kapelici časnih sestara.

2. NEDJELJA KROZ GODINU

14. siječnja - 2. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

KRŠTENJE GOSPODINOVO

7. siječnja - KRŠTENJE GOSPODINOVO

Sv. mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

BOGOJAVLJANJE / SVETA TRI KRALJA

6. siječnja - BOGOJAVLJANJE / SVETA TRI KRALJA

Sv. mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

BLAGOSLOV VODE

5. siječnja - BLAGOSLOV VODE

Sv. misa i blagoslov vode u crkvi sv. Jurja u 16:00 sati.

NOVA GODINA / SVETA BOGORODICA MARIJA

1. siječnja - NOVA GODINA / SVETA BOGORODICA MARIJA

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 sati i 11:00 sati (blagoslov s Presvetim).

SV. OBITELJ I STARA GODINA

31. prosinca - SV. OBITELJ I STARA GODINA

Svete mise Zahvalnice su u crkvi sv. Jurja u 8:00 sati i 10:30 sati.

SV. IVAN APOSTOL I EVANĐELIST

27. prosinca - SV. IVAN APOSTOL I EVANĐELIST

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 sati i 10:30 sati.

SVETI STJEPAN

26. prosinca - SVETI STJEPAN

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 sati i 10:30 sati.

Naveče, već po tradiciji, u 18:00 sati u crkvi sv. Jurja je božićni koncert  Puhačkog orkestra Primošten.

BOŽIĆ / ROĐENJE ISUSOVO

25. prosinca - BOŽIĆ / ROĐENJE ISUSOVO

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 11:00 sati i 16:00 sati.

 

ZAPOČINJE BLAGOSLOV OBITELJI

23. prosinca - BLAGOSLOV OBITELJI (VAROŠ)

Započinje blagoslov obitelji - Varoš

BOŽIĆNA ISPOVIJED

22. prosinca - BOŽIĆNA ISPOVIJED

Božićna ispovijed u crkvi sv. Jurja od 15.00 do 16:00 sati.

U 16:00 sati je sv. misa.

ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA - BADNJI DAN

24. prosinca - ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA,  BADNJI DAN

Četvrta je nedjelja Došašća, upalit ćemo četvrtu adventsku svijeću, ali i Badnji je dan - Badnjak.

Nedjeljne sv. mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 sati i 10:30 sati, a navečer u ponoć je sv. misa Polnoćka. 

U 23:30 sata, u crkvi sv. Jurja, naš Bend mladih, "uvest"  će nas božićnim pjesmama u sv. misu Polnoćku.

OSMINA BOŽIĆA - TREĆA NEDJELJA DOŠAŠĆA

17. prosinca - OSMINA BOŽIĆA, TREĆA NEDJELJA DOŠAŠĆA

Treća je nedjelja Došašća, svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

U ponoć (24:00 sata), u crkvi sv. Jurja je osmina Božića - Proslavljenje.

SVETA LUCIJA

13. prosinca - SVETA LUCIJA, djevica i mučenica (spomendan)

 

GOSPE OD LORETA - DRUGA NEDJELJA DOŠAŠĆA

10. prosinca - GOSPE OD LORETA, DRUGA NEDJELJA DOŠAŠĆA

  • 5:00 sati, čitanje Lekcija
  • 6:00 sati, pjevana sv. misa koju će predvoditi don Ivan Tadić (prof.dr.sc. na KBF-u u Splitu)
  • 8:00 sati, sveta misa, predvodit će don Jakiša Dominiković
  • 10:00 sati, čitanje drugog dijela Lekcija
  • 10:30 sati, svečana sv. misa uz koncelebraciju brojnih svećenika, sv. misu će predvoditi don Ivan Tadić
  • 16:00 sati, sveta misa, predvodit će don Ivo Babačić 

 

ISPOVIJED POVODOM BLAGDANA GOSPE OD LORETA

9. prosinca - ISPOVIJED POVODOM BLAGDANA GOSPE OD LORETA

Mogućnost za svetu ispovijed, ispovijedat će više svećenika od 15:00 sati.

Sveta misa i devetnica Gospi od Loreta u crkvi sv. Jurja u 16:00 sati.

Duhovnu pripravu će predvoditi don Marinko Mlakić, generalni vikar Šibenske biskupije.

BEZGREŠNO ZAČEĆE BDM

8. prosinca - BEZGREŠNO ZAČEĆE BDM, svetkovina

Ispovijed bolesnika od 9:00 sati.

Od 15:00 sati u ckvi sv. Jurja je mogućnost za sv. ispovijed.

Sveta misa i devetnica Gospi od Loreta je u crkvi sv. Jurja u 16:00 sati.

Duhovnu pripravu će predvoditi don Marinko Mlakić, generalni vikar Šibenske biskupije.

7. prosinca 

Sveta misa i devetnica Gospi od Loreta je u crkvi sv. Jurja u 16:00 sati.

SVETI NIKOLA

6. prosinca - SVETI NIKOLA, biskup - zaštitnik putnika

Sveta misa i devetnica Gospi od Loreta u crkvi sv. Jurja u 16:00 sati.

 

DEVETNICA GOSPI OD LORETA

1. prosinca (petak) - DEVETNICA GOSPI OD LORETA

Sveke večeri je sv. misa u crkvi sv. Jurja u 16:00 sati, od danas 1. prosinca do 9. prosinca i devetnica  Gospi od Loreta.

PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA

3. prosinca - PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA

Svete mise u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

BLAGDAN SV. ANDRIJE APOSTOLA

30. studenoga - BLAGDAN SV. ANDRIJE APOSTOLA

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 16:00 sati.

SVETKOVINA KRISTA KRALJA

26. studenoga - SVETKOVINA KRISTA KRALJA

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

PRIKAZANJE BDM - GOSPA OD ZDRAVLJA

21. studenoga - PRIKAZANJE BDM - GOSPA OD ZDRAVLJA

Sv. misa je u župnoj crkvi sv. Jurja u 16:00 sati.

ZAVJETNI DAN

16. studenoga - ZAVJETNI DAN

Spomen na događaj iz 1942. godine kad je od strane Talijana napadnut Primošten.

Misa Zahvalnica prebacuje se u nedjelju, 19. studenoga u 8:00 sati na oltaru Gospe od Loreta.

Redovita svakodnevna sv. misa je u 16:00 sati u župnoj crkvi sv. Jurja.

SV. IVAN TROGIRSKI I SV. NIKOLA TAVELIĆ

14. studenoga - SV. IVAN TROGIRSKI I SV. NIKOLA TAVELIĆ

Hodočašće u Trogir i sv. misa za Primoštence je u 9:00 sati, polazak autobusom za Trogir je u 7:45 sati sa autobusne stanice.

U župnoj crkvi sv. Jurja poslijepodne je sv. misa u 16:00 sati.

MISA ZA POK. ČLANOVE BRATOVŠTINE

10. studenoga - SV. MISA ZA POKOJNE ČLANOVE BRATOVŠTINE PRESVETOG OLTARSKOG SAKRAMENTA

Sv. misa je u župnoj crkvi sv. Jurja u 16:00 sati.

DUŠNI (MRTVI) DAN

2. studenoga - DUŠNI (MRTVI) DAN

U 6:00 sati u župnoj crkvi sv. Jurja je pjevana sv. misa i jutarnja molitva za mrtve, a u 8:00 sati je druga sv. misa. Poslijepodne je večernja sv. misa u 16:00 sati.

Skupština Bratovštine Presvetog Oltarskog Sakramenta je u 10:30 sati.

SVETKOVINA SVIH SVETIH

1. studenoga - SVETKOVINA SVIH SVETIH

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja - u 8:00 sati je tiha sv. misa, u 10:30 sati je velika sv. misa.

Poslijepodne u 15:00 sati je večernja molitva za mrtve, ophod po groblju i odriješenje za mrtve ispred crkve kod križa. ...

SV. ŠIMUN I JUDA TADEJ, APOSTOLI

28. listopada - SV. ŠIMUN I JUDA TADEJ, APOSTOLI

Molitva krunice i sv. misa u župnoj crkvi sv. Jurja u 17:00 sati.

HODOČAŠĆE ŠIBENSKE BISKUPIJE U ISTRU

25. listopada do 27. listopada - HODOČAŠĆE ŠIBENSKE BISKUPIJE U ISTRU ...

 

MISIJSKA NEDJELJA

22. listopada - MISIJSKA  NEDJELJA 

Sv. mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Na jutarnjoj sv. misi u 8:00 sati zahvalit ćemo Bogu na plodovima zemlje i obilježit Dan kruha.

SV. LUKA EVANĐELIST

18. listopada - SV. LUKA  EVANĐELIST

MISA ZAHVALNICA

6. listopada - MISA ZAHVALNICA

U crkvi sv. Jurja u 17:00 sati bit će sv. misa Zahvalnica za one koji su rođeni 1942. godine, za naše sedamdesetpetogodišnjake.

MISA ZA ČLANOVE BRATOVŠTINE

2. listopada 2017. godine - u crkvi sv. Jurja u 18:00 sati bit će sv. misa za sve žive članove Bratovštine Presvetog Oltarskog Sakramenta.

VJENČANJE

14. listopada 2017. godine u crkvi sv. Jurja vjenčat će se Marin Ladišić (sin Stjepana i Jadranke rođ. Kokić) i Antonija Čobanov (kći Ante i Ivanke rođ. Gobov). 

27. NEDJELJA KROZ GODINU - DAN NEOVISNOSTI

8. listopada - 27. NEDJELJA KROZ GODINU - DAN NEOVISNOSTI

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Tijekom velike sv. mise krstit će se dječak Denis Bolanča - sin Ante i Antonie rođ. Huljev.

VJENČANJE

7. listopada 2017. godine u crkvi sv. Jurja vjenčat će se Stipe Perkov (sin Zlatka i Luce rođ. Domazet) i Andrea Pavišić (kći Darka i Natalije rođ. Zajc).

26. NEDJELJA KROZ GODINU

1. listopada - 26. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Tijekom velike sv. mise krstit će se dječak Leo Jurin, sin Nikole i Ivane rođ. Perkov.

Prvim danom mjeseca listopada započinje i listopadska pobožnost - molitva Krunice je u 18:00 sati.

SV. JERONIM

30. rujna - SV. JERONIM, ZAŠTITNIK DALMACIJE

U crkvi sv. Jurja u 18:00 sati dijamantni pir (60 godina braka) - Josip Pažanin i Marija-Nada rođ. Skorić.

SV. MIHOVIL

29. rujna - SV. MIHOVIL, ZAŠTITNIK ŠIBENSKE BISKUPIJE

 

25. NEDJELJA KROZ GODINU

24. rujna - 25. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 sati i 10:30 sati.

Tijekom velike sv. mise krstit će se djevojčica Lana-Antea Huljev - kći Luke i Ivane rođ. Previšić.

VJENČANJA

23. rujna u crkvi sv. Jurja bit će dva vjenčanja.

U 17:00 sati vjenčat će se Sara Sladić i Ivica Budimir, a u 18:00 sati vjenčat će se Mia Bakotić i Ivan Ercegović.

 

SV. MATEJ APOSTOL I EVANĐELIST

21. rujna - SV. MATEJ APOSTOL I EVANĐELIST

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 19:00 sati.

VJENČANJE I KRŠTENJE

16. rujna - VJENČANJE I KRŠTENJE

U crkvi sv. Jurja u 19:00 sati, vjenčat će se Ivan Gobov (sin Ive i Valentine rođ. Pancirov) i Marija rođ. Jakić (kći Ivice i Jasne rođ. Cenin).

Krstit će se i dječak Duje Gobov - sin Ivana i Marije.

VJENČANJE

15. rujna u ckvi sv. Jurja u 18:30 sati, vjenčat će se Josip Huljev  (sin Paška i Josipe) i Lovorka Šplajt (kći Zdravka i Davorke).

UZVIŠENJE SV. KRIŽA

14. rujna - UZVIŠENJE SV. KRIŽA

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 19:00 sati.

23. NEDJELJA KROZ GODINU

10. rujna - 23. NEDJELJA KROZ GODINU

Na jutarnjoj sv. misi u 8:00 sati, u ckvi sv. Jurja, je Zaziv Duha Svetoga povodom početka nove školske godine.

Na velikoj sv. misi koja je u 10:30 sati, krstit će se djevojčica Laura Soža, kći Ante i Helene rođ. Huljev.

KRŠTENJE

U subotu 9. rujna, u crkvi sv. Jurja krstit će se djevojčica Loreta Ortolani - kći Cristiana i Ines rođ. Bolanča.

ROĐENJE BDM - MALA GOSPA

8. rujna - ROĐENJE BLAŽENE DJEVICE MARIJE - MALA GOSPA

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 19:00 sati.

Svakodnevne svete mise kroz tjedan u crkvi sv. Jurja su u 19:00 sati.

21. NEDJELJA KROZ GODINU

27. kolovoza - 21. NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00, 10:30 i 20:00 sati.

Ovom nedjeljom završavaju nedjeljne večernje svete mise.

SV. BARTOL APOSTOL

24. kolovoza - SV. BARTOL  APOSTOL - blagdan

Sveta misa je u župnoj crkvi sv. Jurja u 20:00 sati.

SV. ROKO

16.kolovoza -  SV. ROKO - blagdan

Svete mise u crkvi sv. Roka u 10:30 i 20:00 sati.

UZNESENJE BDM - VELIKA GOSPA

15. kolovoza - UZNESENJE  BDM  - VELIKA GOSPA  - svetkovina

Svete mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00, 10:30 i 20:00 sati.

Prije svetih misa bit će mogućnost za svetu ispovijed.

GOSPE OD PORTA

13. kolovoza - GOSPE OD PORTA

Prva jutarnja sv. misa je u crkvi sv. Jurja u 8:00 sati.

U 10:30 sati je svečana sv. misa ispred crkve sv. Roka koju će predslaviti šibenski biskup msgr. Tomislav Rogić. ...

SV. LOVRO

10. kolovoza - SV. LOVRO - blagdan (đakon i mučenik)

Sveta misa u crkvi sv. Roka u 20:00 sati (u 19:30 je krunica).

SV. TEREZIJA BENEDIKTA OD KRIŽA

9. kolovoza - SV. TEREZIJA BENEDIKTA OD KRIŽA - blagdan (djevica i mučenica)

Sveta misa u crkvi sv. Roka u 20:00 sati (u 19:30 je krunica).

 

GODIŠNJICA SMRTI JOSIPA ARNERIĆA

8. kolovoza - GODIŠNJICA SMRTI POK. ŠIBENSKOG BISKUPA JOSIPA ARNERIĆA

Sveta misa u crkvi sv. Roka u 20:00 sati (u 19:30 je krunica).

PREOBRAŽENJE GOSPODINOVO

6. kolovoza - PREOBRAŽENJE GOSPODINOVO - blagdan

Svete mise u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati, a večernja sv. misa u crkvi sv. Roka u 20:00 sati.

DAN DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI

5. kolovoza - DAN DOMOVINSKE  ZAHVALNOSTI

Misa za domovinu u crkvi sv. Roka u 20:00 sati (u 19:30 je krunica).

 

GOSPA OD ANĐELA

2. kolovoza - GOSPA OD ANĐELA

Sveta misa je u crkvi sv. Roka u 20:00 sati ( u 19:30 je krunica).

GOSPE OD PORTA

27. srpnja - GOSPE OD PORTA

U 10:00 sati kreće procesija od crkve sv. Roka prema kapelici u Portu i natrag.

Na povratku slijedi sv. misa na otvorenom, ispred crkve sv. Roka. ...

SV. JAKOV, APOSTOL I MUČENIK

25. srpnja - SV. JAKOV, APOSTOL I MUČENIK - blagdan

 Sveta misa u crkvi sv. Jurja u 20:00 sati.

 

ŠESNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU

23. srpnja - ŠESNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU

Svete mise u crkvi sv. Jurja u 8:00, 10:30 i 20:00 sati.

Ove nedjelje, svete mise će predslaviti  zadarski svećenik don Jerolim Lenkić, koji će predstaviti svoj CD duhovnih pjesama i kjnigu koju je izdao.

 

VJENČANJE

22. srpnja - VJENČANJE

U crkvi sv. Jurja vjenčat će se Danijela Bolanča i Eduard Ditler.

GOSPA KARMELSKA

16. srpnja - BDM OD BRDA KARMEL - GOSPA KARMELSKA

Blagoslov škapulara i medaljica , te upis novih članova Bratovštine Gospe od Karmela.

Svete mise u crkvi sv. Jurja u 8:00, 10:30 i 20:00 sati.

SV. BENEDIKT, ZAŠTITNIK EUROPE

11. srpnja - SV. BENEDIKT, ZAŠTITNIK EUROPE - blagdan

Sveta misa u crkvi sv. Jurja u 20:00 sati.

SV. TOMA APOSTOL

3. srpnja - SV. TOMA APOSTOL - blagdan 

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 20:00 sati.

MISIONARI U NAŠOJ ŽUPI

2. srpnja - MISIONARI U NAŠOJ ŽUPI

Dolazak misionara u našu župu i njihovo svjedočenje.

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00, !0:30 i 20:00 sati.

SVETI PETAR I PAVAO - APOSTOLI

29. lipnja - SVETI PETAR I PAVAO - APOSTOLI, svetkovina

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 10:30 i 20:00 sati.

 

ROĐENJE SV. IVANA KRSTITELJA

24. lipnja - ROĐENJE SV. IVANA KRSTITELJA - svetkovina

Krstit će se dječak Samuel Shkreli - sin Luigia i Andreje rođ. Gorupić.

Kuma na krštenju će bit Emanuela Oršulić.

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 20:00 sati.

PRESVETO SRCE ISUSOVO

23. lipnja - PRESVETO SRCE ISUSOVO - svetkovina

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 20:00 sati - molitva zlatne krunice.

 

JEDANAESTA NEDJELJA KROZ GODINU

18. lipnja - JEDANAESTA NEDJELJA KROZ GODINU

Osim jutarnjih sv. misa u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati, uvodi se i večernja sv. misa u 20:00 sati.

TIJELOVO

15. lipnja - TIJELOVO - svetkovina

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 10:30 i 19:00 sati.

Nakon večernje sv. mise je Tijelovska procesija kroz mjesto.

SV. ANTUN PADOVANSKI

13. lipnja - SV.  ANTUN PADOVANSKI - spomendan

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 10:30 i 19:00 sati.

Na večernjoj sv. misi je blagoslov cvijeća i djece.

PRESVETO TROJSTVO

11. lipnja - PRESVETO TROJSTVO - svetkovina

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

DUHOVI

4. lipnja - DUHOVI - svetkovina

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

SEDMA USKRSNA NEDJELJA

28. svibnja - SEDMA USKRSNA NEDJELJA

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Tijekom velike svete mise u 10:30 bit ce dva krštenja. Krstit će se djevojčica Karla Bazina ... opširnije

GOSPA OD KARAVAJA

26. svibnja - GOSPA OD KARAVAJA  (TISNO)

U 16:00 sati u crkvi sv. Jurja, vjenčat će se Kristina Nimac - kći Žarka i Marije rođ. Prgin i Kenjeres Csaba - sin Rudolfa i Elle ( žive i rade u Njemačkoj).

Redovita sveta misa u crkvi sv. Jurja, poslije je u 19:00 sati.

UZAŠAŠĆE GOSPODINOVO - SPASOVO

25. svibnja - UZAŠAŠĆE GOSPODINOVO - SPASOVO - KRIŽI, SVETKOVINA

Sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 19.00 sati.

PRVA SVETA PRIČEST

21. svibnja - PRVA SVETA PRIČEST - ŠESTA USKRSNA NEDJELJA

Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Za vrijeme velike sv. mise PRVU SVETU PRIČEST primit će dvanaest naših prvopričesnika.

BLAGDAN GOSPE OD LORETA

10. svibnja - BLAGDAN GOSPE OD LORETA ... 

Svi obredi na blagdan Gospe od Loreta su u župnoj crkvi sv. Jurja. ... vidi opširnije

ŽEŽIN GOSPE OD LORETA

9. svibnja - ŽEŽIN GOSPE OD LORETA

U župnoj crkvi sv. Jurja ispovijed je od 17:00 do 19:00 sati.

Duhovnu pripravu za ispovijed vodit će don Marinko Mlakić ... opširnije

GOSPA POMPEJSKA

8. svibnja - ponedjeljak, ujutro u 9:00 započet će ispovijed bolesnika, a poslijepodne u župnoj crkvi sv. Jurja je ispovijed od 17:00 do 19:00 sati. ... opširnije

ČETVRTA USKRSNA NEDJELJA

7. svibnja - ČETVRTA USKRSNA NEDJELJA - NEDJELJA DOBROG PASTIRA

Dan je svećeničkih i redovničkih zvanja. Svete mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati. ... opširnije

BLAGOSLOV KIPA GOSPE OD LORETA

6. svibnja - U 11:00 sati bit će blagoslov kipa Gospe od Loreta na brdu Gaju.

SV. FILIP I JAKOV, APOSTOLI

3. svibnja - Sv. Filip i Jakov, apostoli.

Sv. misa u crkvi sv. Jurja u 19:00 sati.

SVETI JOSIP RADNIK

1. svibnja - SVETI JOSIP RADNIK

Početak devetnice Gospi od Loreta u crkvi sv. Jurja u 18:00 sati.

Na sv. misi pjevat će zbor Župe sv. Nikole iz Metkovića ... opširnije

TREĆA USKRSNA NEDJELJA

30. travnja - treća je uskrsna nedjelja, zadnji dan mjeseca travnja, sv. mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati ... opširnije

SV. MARKO EVANĐELIST

25. travnja - SV. MARKO EVANĐELIST

Sv. misa, te blagoslov polja, je u crkvi sv. Jurja u 18:00 sati.

SV. JURAJ MUČENIK

23. travnja - SV. JURAJ MUČENIK

Zaštitnik naše župe i patron crkve - sv. mise su u 8:00 i 10:30 sati u crkvi sv. Jurja.

 

USKRSNI PONEDJELJAK

17. travnja - USKRSNI PONEDJELJAK

Sv. mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati. ... opširnije

USKRS

16. travnja - USKRS

Sv. mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 11:00 sati.

Iza obje sv. mise bit će blagoslov hrane.

VELIKA SUBOTA

15. travnja - VELIKA SUBOTA

Vazmeno bdijenje započinje u 22:00 sati u crkvi sv. Jurja ispred crkve ... opširnije

VELIKI PETAK

14. travnja - VELIKI PETAK

U 19:00 sati u crkvi sv. Jurja je služba Muke Gospodnje ... opširnije

VELIKI ČETVRTAK

13. travnja - VELIKI ČETVRTAK

U 19:00 sati u crkvi sv. Jurja je "Misa večere Gospodnje" i obred pranja nogu "apostolima" ... opširnije

VELIKA SRIJEDA

12. travnja - VELIKA SRIJEDA

U crkvi sv. Jurja, sv. misa je ujutro u 8:00 sati, a zatim slijedi ispovijed bolesnika.

VELIKI UTORAK

11. travnja - VELIKI UTORAK

Sv. misa ujutro u crkvi sv. Jurja u 8:00 sati, poslije je ... opširnije

VELIKI PONEDJELJAK

10. travnja - VELIKI PONEDJELJAK

Sv. misa ujutro u crkvi sv. Jurja u 8:00 sati, a nakon toga je izlaganje ... opširnije

CVJETNICA - NEDJELJA MUKE GOSPODNJE

9. travnja - CVJETNICA - NEDJELJA MUKE GOSPODNJE

Jutarnja, prva sv. misa u crkvi sv. Jurja je u 8:00 sati ... opširnije 

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

7. travnja - POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Križni put učenika i djelatnika Osnovne škole Primošten ... pogledaj opširnije

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

5. travnja - POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA I SV. MISA

U 7:00 sati u kapelici časnih sestara je Križni put ...

PETA KORIZMENA NEDJELJA

2. travnja - PETA KORIZMENA NEDJELJA

Sv. mise u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati ...pogledaj opširnije

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

31. ožujka - POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Križni put, sv. misa i Povečerje u crkvi sv. Jurja u 18:00 sati.

ČETVRTA KORIZMENA NEDJELJA

26. ožujka - ČETVRTA KORIZMENA NEDJELJA

Sv. mise u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati ... pogledaj opširnije

NAVJEŠTENJE GOSPODINOVO - BLAGOVIJEST

25. ožujka - BLAGOVIJEST - NAVJEŠTENJE GOSPODINOVO, SVETKOVINA

Sv. mise u crkvi sv. Jurja u 10:30 i 17:00 sati.

 

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

24. ožujka - POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Križni put, sv. misa i Povečerje u crkvi sv. Jurja  u 17:00 sati.

SUSRET DEKANATA S OCEM BISKUPOM

22. ožujka - Susret našeg dekanata s ocem biskupom Tomislavom Rogićem ... pogledaj opširnije

SV. JOSIP ZARUČNIK BDM

20. ožujka - Sv. Josip zaručnik BDM, svetkovina... pogledaj opširnije

 

 

TREĆA KORIZMENA NEDJELJA

19. ožujka - TREĆA KORIZMENA NEDJELJA

Sv. mise u crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati... pogledaj opširnije

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

17. ožujka - POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Križni put, sv. misa i Povečerje u crkvi sv. Jurja u 17:00 sati.

DRUGA KORIZMENA NEDJELJA

12. ožujka - DRUGA KORIZMENA NEDJELJA

U crkvi sv. Jurja sv. mise su u 8:00 i 10:30 sati.... pogledaj opširnije

 

 

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

10. ožujka - POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Sv. misa i Povečerje u crkvi sv. Jurja u 17:00 sati. 

 

PRVA KORIZMENA NEDJELJA

5. ožujka - PRVA  KORIZMENA  NEDJELJA

U crkvi sv. Jurja sv.mise su u 8:00 sat i i 10:30 sati...pogledaj opširnije

KRIŽNI PUT

3. ožujka - PETAK - KRIŽNI  PUT

Crkva sv. Jurja u 17:00 sati.

1.ožujka - ČISTA SRIJEDA, PEPELNICA

1.ožujka - ČISTA  SRIJEDA, PEPELNICA - post  i  nemrs

 

26.veljače - nedjelja

Svete  mise  u 8:00 sati  i  10:30 sati.

Nakon   velike  svete  mise  je  roditeljski  sastanak za  roditelje ovogodišnjih  prvopričesnika.

GOSPA LURDSKA

11. veljače (subota) - GOSPA LURDSKA
Dan bolesnika - sveta misa je u 16:00 sati.
 

BLAŽENI ALOJZIJE STEPINAC

10. veljače (petak) - BLAŽENI ALOJZIJE STEPINAC, BISKUP I MUČENIK
Sveta misa je u 16:00 sati.

SVETI BLAŽ, BISKUP I MUČENIK

3. veljače (petak) - SVETI BLAŽ, BISKUP I MUČENIK
Svete mise su u 10:30 sati i 16:00 sati, te obred grličanja (također i u nedjelju 5. veljače).

PRIKAZANJE GOSPODINOVO - SVIJEĆNICA

2.veljače (četvrtak) - PRIKAZANJE GOSPODINOVO - SVIJEĆNICA
Blagoslov kandalorskih svijeća.
Svete mise su u 10:30 sati i 16:00 sati.

BLAGDAN SVETE OBITELJI

30. prosinca (PETAK) - BLAGDAN SVETE OBITELJI
Svete mise u crkvi sv. Jurja su u 8:00 sati i 10:30 sati.

KRŠTENJE GOSPODINOVO

8. siječnja  (NEDJELJA) – KRŠTENJE  GOSPODINOVO, sv. mise  su  u  8:00 sati  i  10:30 sati

 

SVETA TRI KRALJA

6. siječnja  (PETAK) – BOGOJAVLJANJE / SVETA  TRI  KRALJA, sv. mise  su  u  8:00 sati  i  10:30 sati

Blagoslov vode uoči Bogojavljanja

5. siječnja  (ČETVRTAK) – sv. misa  i  blagoslov  vode  uoči  Bogojavljanja  je  u  16:00 sati

NOVA GODINA / SVETA BOGORODICA MARIJA

1. siječnja 2017. (NEDJELJA) – NOVA  GODINA  / SVETA  BOGORODICA  MARIJA , sv.mise  su  u  8:00 sati  i  11:00 sati  (blagoslov  s  Presvetim)

STARA GODINA

31. prosinca (SUBOTA) – STARA  GODINA,  sv. misa  Zahvalnica  u  16:00 sati

SV. IVAN APOSTOL I EVANĐELIST

27. prosinca (UTORAK) – SV.IVAN   APOSTOL  I  EVANĐELIST,  sv. mise  su  u  8:00 sati  i  10:30 sati

SV. STJEPAN PRVOMUČENIK

26. prosinca (PONEDJELJAK) – SV. STJEPAN  PRVOMUČENIK, sv. mise  su  u 8:00 sati  i  10:30 sati.  U 18:00 sati  u  crkvi  sv. Jurja,  već  po  tradiciji  je  božićni  koncert  Puhačkog  orkestra  Primošten.

BOŽIĆ - ROĐENJE ISUSOVO

25. prosinca (NEDJELJA) – BOŽIĆ  / ROĐENJE  ISUSOVO –sv. mise  su  u  11:00 sati  i  16:00 sati

BADNJI DAN

24. prosinca  (SUBOTA) – BADNJI  DAN - započinje  blagoslov  obitelji, 
u 23:45 sati kratki igrokaz
​Sv. misa  Polnoćka  u  24:00 sata.

Božićna ispovijed

23. prosinca (PETAK) – božićna  ispovijed  od  15:00 sati  do  16:00 sati

4. nedjelja Došašća

18.prosinca (NEDJELJA) – 4.nedjelja  Došašća,  sv. mise  su  u  8:00 sati  i  10:30 sati – četvrtu  adventsku  svijeću  će  upaliti  i  prigodni  tekst  pročitati  članovi  Župnih  zborova  -  nastup  našeg  Puhačkog  orkestra  Primošten  u  Metkoviću

Osmina Božića

17. prosinca (SUBOTA) – počinje  osmina  Božića, Proslavljenje  – u ponoć  u  crkvi  sv. Jurja

Sv. Lucija, djevica i mučenica

13. prosinca (UTORAK) – Sv. Lucija, djevica  i  mučenica (spomendan) – sv. misa  je  u  16:00 sati.

3. nedjelja Došašća i nedjelja Caritasa

11. prosinca (NEDJELJA) – 3.nedjelja  Došašća  i  nedjelja  Caritasa, sv. mise  su  u  8:00 sati  i 10:30 sati – treću  adventsku  svijeću  će  upaliti i  prigodni  tekst  pročitati  članovi  Župnog  Caritasa.

GOSPE OD LORETA

10.prosinca (SUBOTA) – GOSPE  OD  LORETA

·        5:00 sati – čitanje  Lekcija

·        6:00 sati – pjevana  sv. misa,  predvodi  je  don Dragutin  Goričanec

·        8:00 sati – sv. misa

·        10:00 sati – čitanje  drugog  dijela  Lekcija

·        10:30 sati – svečana  sv. misa  uz  koncelebraciju  brojnih  svećenika,  misno  slavlje  predvodit  će  dr.Alojzije  Čondić  (profesor  Pastoralne  teologije  u  Splitu)

·        16:00 sati – sv. misa

Ispovijed povodom blagdana Gospe od Loreta

9. prosinca (PETAK) – u  sklopu  Trodnevnice  je  ispovijed,  ispovijedat  će  više  svećenika  od  15:00 sati  do  17:00  sati, a  sv. misa  je u  16:00 sati

Bezgrešno začeće Blažene Djevice Marije

8. prosinca (ČETVRTAK) – Bezgrešno  začeće  Blažene  Djevice  Marije (svetkovina), sv. misa  je  u  16:00 sati.

Trodnevnica (duhovna obnova)

7.prosinca (SRIJEDA) – započinje  Trodnevnica  (duhovna  obnova) – ispovijed  bolesnika je  od  9:00 sati  do  12:00 sati – sv. misa  je  u 16:00 sati  koju  će  predvoditi  don Dragutin  Goričanec  ( župnik  iz  Završja  kod  Karlovca, povjerenik  je  za  osobe  s  posebnim  potrebama, te  se  posvetio  osobama  s ruba  društva)

Sv. Nikola

6.prosinca (UTORAK) – Sv. Nikola, biskup – zaštitnik  putnika, sv. misa u  16:00 sati

2. nedjelja Došašća

4.prosinca (NEDJELJA) – 2. nedjelja  Došašća, sv. mise  su  u  8:00  sati  i  10:30  sati  (blagoslov  s  Presvetim)   - drugu  adventsku  svijeću  će  upaliti  i  prigodni  tekst  pročitati  članovi  Bratovštine  Presvetog  Oltarskog  Sakramenta  

Vjenčanje Petre Mrčela i Gorki Radić

3.prosinca (SUBOTA) – u  crkvi  sv. Jurja  u  16:30 sati vjenčat  će  se  Petra  Mrčela  (kći  Mate  i  Josipe  rođ. Čobanov)  i  Gorki  Radić  (sin  Gorkog  i  pok. Nede  rođ. Bajo)

Devetnica Gospi od Loreta

1. prosinca (ČETVRTAK) – započinje  devetnica  Gospi  od  Loreta, svake  večeri  sv. misa  je  u  16:00  sati  (devetnica  od 1.prosinca  do 9.prosinca)

Prva nedjelja došašća

27.STUDENOGA (nedjelja) -
PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA
Sv. mise su u crkvi sv. Jurja u 8:00 sati i 10:30 sati.

PRIKAZANJE BLAŽENE DJEVICE MARIJE - Gospa od Zdravlja

21.STUDENOGA (ponedjeljak) -
PRIKAZANJE BLAŽENE DJEVICE MARIJE - Gospa od Zdravlja
Sv.misa je u crkvi sv.Jurja u 16:00 sati.

SVETKOVINA KRISTA KRALJA

20.STUDENOGA (nedjelja) -
SVETKOVINA KRISTA KRALJA
- završetak liturgijske godine

Vjenčanje Mario Oštrić i Franka Marinić

19.STUDENOGA (subota)
- vjenčat će se Mario Oštrić i Franka Marinić u crkvi sv.Jurja u 16:00 sati

Zavjetni dan (prebacuje se u nedjelju)

16.STUDENOGA (srijeda) - zavjetni dan (prebacuje se u nedjelju)
- Sjećanje na tragediju koja se zbila 1942.godine, tog dana su talijanski vojnici napali Primošten

SVETI IVAN TROGIRSKI

14.STUDENOGA (ponedjeljak)
- SVETI IVAN TROGIRSKI
- Sv.misa je u Trogiru u 9:00 sati za Primoštence, a nakon toga je procesija kroz mjesto i svečana sv.misa

Misa za pokojne članove bratovštine Presvetog Oltarskog Sakramenta

10.STUDENOGA (četvrtak)
- Misa za pokojne članove bratovštine Presvetog Oltarskog Sakramenta
 

Priprava za Prvu Svetu Pričest

3.STUDENOGA (četvrtak)
- Počinje priprava za Prvu Svetu Pričest u 15:00 sati u župnoj kući

DUŠNI DAN

2.STUDENOGA (srijeda) - DUŠNI DAN / MRTVI DAN
- 6:00 sati pjevana sv.misa i jutarnja molitva za mrtve
- 8:00 sati druga sv.misa
- 10:30 sati je skupština bratovštine Presvetog Oltarskog Sakramenta
- 16:00 sati večernja sv.misa

SVI SVETI

1.STUDENOGA (utorak) - SVI SVETI
- 8:00 sati jutarnja sv.misa
- 10:30 sati velika sv.misa
- 15:00 sati večernja molitva za mrtve i Odriješenje na groblju, poslije obreda Puhački orkestar Primošten izvodi kratki prigodni program
 

Proslava zlatnog pira - Svetin i Josipa Gašperov

29.LISTOPADA (subota) - Zlatni pir -
Proslavu "zlatnog pira" imaju Svetin i Josipa Gašper u 12:00 sati u crkvi sv.Jurja.


 

Pripreme za Prvu sv. Pričest

27.LISTOPADA (četvrtak) -
Počinju pripreme za Prvu sv.Pričest (vjeronauk za prvopričesnike) - učenici trećeg razreda osnovne škole, u 16:00 sati.

Misijska nedjelja

23.LISTOPADA (nedjelja) - Misijska nedjelja -
Svete mise su u 8:00 sati i 10:30 sati.
 

Vjenčanje Viktor Mrdžić i Greta Bisaku

22.LISTOPADA (subota) -
Vjenčanje u crkvi sv.Jurja u 16:30 sati, vjenčat će se Viktor Mrdžić i Greta Bisaku.

Sv.Luka evanđelist

18. LISTOPADA (utorak) - Sv.Luka evanđelist -
Sv.misa je u 17:00 sati.
 

Krštenje Cvita Nižić- kći Jere i Bernarde rođ.Fuštin.

16.LISTOPADA (nedjelja) -
Na sv.misi u 10:30 sati krstit će se Cvita Nižić, kći Jere i Bernarde rođ.Fuštin.

Vjenčanje - Antonio Matošin i Bernarda Petrina.

15.LISTOPADA (subota) -
Vjenčanje u crkvi sv.Jurja u 17:30 sati, vjenčat će se Antonio Matošin i Bernarda Petrina.

Krštenje Franko-Ivan Soža

9.LISTOPADA (nedjelja) -
Na jutarnjoj sv.misi u 8:00 sati je zahvala za plodove zemlje i kruh.
Na sv.misi u 10:30 sati krstit će se Franko-Ivan Soža, sin Frane i Ane rođ.Miliša.

Krunica i sv. misa 1.10 - 31.10.

1.LISTOPADA - 31. LISTOPADA - Svakim radnim danom u mjesecu listopadu moli se krunica u 17:00 sati, a nakon krunice je sv.misa.

Sveti Jeronim

30.rujna - petak
Blagdan sv.Jeronima, slavi se u Širokama - sv.misa je u 10:00 sati.
Sv.misa u crkvi sv.Jurja je u 19:00 sati.
 

Sv. Mihovil

29.rujna - četvrtak
Sv.Mihovil - Mihael, Gabriel i Rafael (arkanđeli)
Ispred Šibenske katedrale u 10:00 sati započet će procesija i sv.misa.
U crkvi sv.Jurja misa je u 19:00 sati.

Zaziv Duha Svetoga prigodom početka nove školske godine

11.rujna - nedjelja
Zaziv Duha Svetoga prigodom početka nove školske godine bit će na jutarnjoj misi u 8:00 sati.

Rođenje BDM - Mala Gospa

8.rujna - četvrtak
Rođenje BDM - Mala Gospa
Sv. misa je u 19:00 sati.

Izlaganje svjedočanstva članova zajednice Mondo Nuovo

4.rujna - nedjelja
Na jutarnjim sv.misama u 8:00 i 10:30 sati
u našoj župi, članovi liječenih ovisnika zajednice "Mondo Nuovo", izlagat će svoje svjedočanstvo.
Pred crkvom će prodavati svoje proizvode od kojih se uzdržavaju.

Krštenje Tin Čobanov - sin Ante i Ivane rođ.Lozo

3.rujna - subota
Na večernjoj misi u 19:00 sati, krstit će se Tin Čobanov - sin Ante i Ivane rođ. Lozo.

Predstavljanje novih č.sestara Franjevki

28.kolovoza (nedjelja) -
Za vrijeme velike sv.mise predstavit će nam se nove č.sestre franjevke.

Oproštaj č. sestre Ružice Nimac

21 .kolovoza (nedjelja) -
Nakon velike sv. mise je oproštaj č.sestre Ružice Nimac.

BLAGDAN SV. ROKA

16.kolovoza (utorak) -
BLAGDAN SV.ROKA -
Sv.mise su u crkvi sv.Roka u 10:30 i 20:00 sati.
Svečanu sv.misu u 10:30 sati predvodit će fra Božo Blažević, koji je na službi u Austriji (Gradišće). Na velikoj sv. misi blagoslovit ćemo novu zastavu sv.Roka.

UZNESENJE BDM - VELIKA GOSPA

15.kolovoza (ponedjeljak) -
UZNESENJE BDM - VELIKA GOSPA
Sv.mise su u župnoj crkvi u 8:00, 10:30 i 20:00 sati.
(ispovijed je prije mise)

GOSPE OD PORTA - povratak Gospine prilike u kapelicu

14.kolovoza (nedjelja) -
GOSPE OD PORTA
Jutarnja misa je u župnoj crkvi sv.Jurja u 8:00 sati.
U 10:30 sati je svečana sv.misa ispred crkve sv.Roka koju će predslaviti dr.Ivan Bodrožić, profesor na KBF-u u Zagrebu i Splitu.
Nakon mise, djevojke u primoštenskim narodnim nošnjama nose Gospinu priliku u procesiji u Porat, gdje obredi završavaju blagoslovom puka sa slikom Majke Božje.
Tog dana večernja sv.misa je u župnoj crkvi sv.Jurja u 20:00 sati.

Sv. misa zadušnica za pokojnog biskupa Josipa Arnerića

8.kolovoza ( ponedjeljak) -
Sv. misa zadušnica u crkvi sv. Roka za pokojnog biskupa (nekadašnjeg primoštenskog župnika) Josipa Arnerića je u 20:00 sati.

Krštenje Tomi Frelih

7. kolovoza (nedjelja) -
U crkvi sv. Jurja u 10:30 je velika sv. misa tijekom koje će se krstiti Tomi Frelih, sin Anže i Tinke rođ. Huljev.

PREOBRAŽENJE GOSPODINOVO

6. kolovoza (subota) -
PREOBRAŽENJE GOSPODINOVO
Sv. misa je u 20:00 sati u crkvi sv. Roka

GOSPA OD ANĐELA

2. kolovoza (utorak) -
GOSPA OD ANĐELA
Sv.misa je u 20:00 sati u crkvi sv. Roka

Od 27.SRPNJA do 13.KOLOVOZA

Od 27.SRPNJA do 13.KOLOVOZA u crkvi sv.Roka svake večeri u 20:00 sati služit će se sv.misa, moliti krunica, pjevati stari pučki napjev "Divo Pričista" te moliti za kišu.
U to vrijeme nedjeljnje jutarnje mise su u 8:00 i 10:30 sati u župnoj crkvi, a uvečer u 20:00 sati u crkvi sv.Roka.
 

GOSPE OD PORTA

27.srpnja (srijeda) - GOSPE OD PORTA
Po 246.put proslavljamo blagdan Majke Božje - Gospe od Porta.
U 10:00 sati kreće procesija s crkvenim zastavama i feralima od crkve sv.Roka prema kapelici u Portu i natrag, uz pratnju PO Primošten.
Gospinu priliku nosit će djevojke u primoštenskim narodnim nošnjama, a uz obalu morem će je pratit i brodice.
Na povratku slijedi sv.misa na otvorenom ispred crkve sv.Roka.

BLAGDAN SV. JAKOVA

25.srpnja (ponedjeljak) - BLAGDAN SV.JAKOVA
- biskupsko ređenje mons.Tomislava Rogića
U 10:30 sati u šibenskoj katedrali bit će zaređen novi šibenski biskup Tomislav.
I naši župljani poć će u Šibenik organizirano na svečanost biskupskog ređenja.
 

ZLATNA MISA


17.srpnja (nedjelja) - ZLATNA MISA
- 50 godina misništva našeg Primoštenca, oca dominikanca fra Marija Marinova za vrijeme velike sv.mise u 10:30 ssti.
Propovijedat će također svećenik Primoštenac, don Ivica Huljev.

GOSPA OD KARMELA

16.srpnja (subota) 
Sv.mise su u 10:30 i 20:00 sati
- blagoslov škapulara i medaljica te upis novih članova u "Skulu Gospe od Karmela"
Taj dan je izložba radova i promocija knjige našeg zlatomisnika (oca dominikanca) fra Marija Marinova u crkvi sv.Roka u 21:00 sat.
 

Sveti Petar i Pavao

29.lipnja (srijeda)
Sveti Petar i Pavao - apostoli
- sv.mise su u 10:30 sati i 20:00 sati

Trinaesta nedjelja kroz godinu

26.lipnja (nedjelja)
- trinaesta nedjelja kroz godinu, sv.mise su u 8:00 sati i 10:30 sati - ujedno i započinju nedjeljne sv.mise u 20:00 sati

 

Rođenje Ivana Krstitelja

24.lipnja (petak), svetkovina
Rođenje Ivana Krstitelja
- sv. misa je u 20:00 sati
 

Krizma

19.lipnja (nedjelja)
Krizma - Potvrda - - u našoj župi krizmat će se 24 krizmanika na "velikoj" sv.misi u 10:30 u crkvi sv.Jurja
 

Sveti Antun Padovanski

13.lipnja (ponedjeljak), spomendan
Sveti Antun Padovanski
- svete mise su u 10:30 sati i 20:00 sati...blagoslov djece i cvijeća
 

Krštenje Tiane i Rina Bašić

5.lipnja (nedjelja)
- deseta nedjelja kroz godinu, na sv.misi u 10:30 krstit će se Tiana i Rino Bašić
 

Bezgrješno Srce Marijino

4.lipnja (subota), spomendan
Bezgrješno Srce Marijino
- sv.misa je u 20:00 sati
 

Presveto Srce Isusovo

3.lipnja (petak), svetkovina
Presveto Srce Isusovo
- Zlatna krunica i sv. misa u 20:00 sati

 

Prva sv. Pričest

29. svibnja: Prva sv. Pričest. Sv. mise su u 8 h i 10.30.

Tijelovo

26. svibnja:  Presv. Tijelo i Krv Kristova – Tijelovo ( svetkovina ) Sv. mise su u 10.30 i 19h. (procesija kroz mjesto).

Presveto Trojstvo

22. svibnja: Presveto Trojstvo. Sv. mise su u 8h i 10.30.

Duhovi

15. svibnja: Duhovi – Pedesetnica ( svetkovina ) Sv. mise su u 8 h i 10.30 h

Sv. Leopold Bogdan Mandić

12. svibnja: Sv. Leopold Bogdan Mandić. Sv. misa u 19 h.

GOSPE OD LORETA

10. svibnja: GOSPE OD LORETA

Duhovna obnova i Ispovijed

09. svibnja: Duhovna obnova i Ispovijed  kao priprava za Gospin blagdan

Gospa Pompejska – Molbenica

08. svibnja : Gospa Pompejska – Molbenica u 12 sati,   a 19 sati je sveta misa i Duhovna obnova.

Trodnevnica – Duhovna obnova

07. svibnja: Započinje Trodnevnica – Duhovna obnova za blagdan Gospe od Loreta.

Uzašašće Gospodinovo

05. svibnja: Uzašašće Gospodinovo ( svetkovina). Sv. misa je u 19 h.

Sveti Filip i Jakov

03.svibnja: Sveti Filip i Jakov apostoli. Sv. misa je u 19h.

Sv. Josip Radnik

01.svibnja: Sv. Josip Radnik (nedjelja) . Svete mise su u 8h i 10.30 a poslijepodne u 19 h počinje Devetnica Gospi od Loreta i Pobožnost krunice (listopadska pobožnost).

Sveti Marko Evanđelist - blagoslov polja

25.TRAVNJA - PONEDJELJAK
Sveti Marko Evanđelist - blagoslov polja
 

Sveti Juraj Mučenik - zaštitnik i patron naše župe i crkve

23.TRAVNJA - SUBOTA
Sveti Juraj Mučenik - zaštitnik i patron naše župe i crkve
- crkva sv.Jurja, svete mise u 10:30 sati i 18:00 sati
Za vrijeme "velike" svete mise pjevat će Župni zbor sv. Jurja iz Karlovca, a propovijedat će i sv.misu predvodit njihov župnik.
 

Vjenčanje MATE GRACINA I PETRE JURIĆ

9.TRAVNJA - SUBOTA
- crkva sv.Jurja, sveta misa u 16:00 sati
- crkva sv.Jurja, vjenčanje MATE GRACINA I PETRE JURIĆ u 17:00 sati

Navještenje Gospodinovo - Blagovijest

4.TRAVNJA - PONEDJELJAK

Navještenje Gospodinovo - Blagovijest (svetkovina)
- crkva sv.Jurja, svete mise u 10:30 sati i 18:00 sati

Druga Vazmena nedjelja - Mali Uskrs

Druga Vazmena nedjelja - Mali Uskrs - Nedjelja Božjega Milosrđa
- crkva sv.Jurja, svete mise u 8:00 sati i 10:30 sati

Uskrsni ponedjeljak

Uskrs

Velika subota

Veliki petak

Veliki četvrtak

Velika srijeda

Velika srijeda

Veliki utorak

Veliki ponedjeljak

Cvjetnica

Pobožnost Križnog puta

18. ožujka - petak
Križni put - učenika i djelatnika OŠ Primošten u 11:40 sati.
Pobožnost Križnog puta i sveta misa je u 17:00 sati u crkvi sv. Jurja.

Pobožnost Križnog puta

16. ožujka - srijeda
Pobožnost Križnog puta i sveta misa je u 7:00 sati u kapelici časnih sestara.

 

Peta Korizmena nedjelja

13. ožujka - srijeda
Peta Korizmena nedjelja - svete mise su u 8:00 i 10:30 sati.
Poslijepodne u 17:00 sati je ophod kroz crkvu, blagoslov s presvetim i večernja.

​Pobožnost Križnog puta

11. ožujka - petak
Pobožnost Križnog puta i sveta misa je u 17:00 sati u crkvi sv. Jurja.

Pobožnost Križnog puta

9. ožujka - srijeda
Pobožnost Križnog puta i sveta misa je u 7:00 u crkvi sv. Roka.

 

Četvrta Korizmena nedjelja

6. ožujka - nedjelja
Četvrta Korizmena nedjelja - svete mise su u 8:00 i 10:30 sati.
Poslijepodne u 17:00 sati je ophod kroz crkvu, blagoslov s presvetim i večernja.

 

Pobožnost Križnog puta

4. ožujka - petak
Pobožnost Križnog puta i sveta misa je u 17:00 sati u crkvi sv. Jurja.

 

Treća Korizmena nedjelja

28. veljače - nedjelja
Treća Korizmena nedjelja - svete mise su u 8:00 i 10:30 sati.
Poslijepodne u 17:00 sati je ophod kroz crkvu, blagoslov s presvetim i večernja.

 

Pobožnost Križnog puta

26. veljače - petak
Pobožnost Križnog puta i sveta misa je u 17:00 sati u crkvi sv. Jurja.

 

Druga korizmena nedjelja

21. veljače - nedjelja
Druga Korizmena nedjelja - svete mise su u 8:00 i 10:30 sati.
Poslijepodne u 17:00 sati je ophod kroz crkvu, blagoslov s presvetim i večernja.

 

 

Pobožnost Križnog puta

19. veljače - petak
Pobožnost Križnog puta i sveta misa je u 17:00 sati u crkvi sv. Jurja.

 

Prva korizmena nedjelja

14. veljače - nedjelja
Prva korizmena nedjelja - svete mise su u 8:00 i 10:30 sati.
Nakon "velike" svete mise je roditeljski sastanak za roditelje naših prvopričesnika.
Poslijepodne u 17:00 sati je ophod kroz crkvu, blagoslov s presvetim i večernja.
 

Pobožnost Križnog puta

12. veljače - petak 
Pobožnost Križnog puta i sveta misa je u 17:00 sati u crkvi sv. Jurja.
 

PEPELNICA

10. veljače - SRIJEDA
PEPELNICA - POČETAK KORIZMENOG VREMENA
sv. misa je u 17:00 sati
Nakon sv. misa je obred " pepeljanja".

SVETI BLAŽ, BISKUP I MUČENIK

3.veljače - SRIJEDA
SVETI BLAŽ, BISKUP I MUČENIK
sv. mise su u 10:30 i 16:00 sati
Nakon sv. misa je obred "grličanja".

 

SVIJEĆNICA

2. veljače - UTORAK
PRIKAZANJE GOSPODINOVO - SVIJEĆNICA - BLAGOSLOV KANDELORSKIH SVIJEĆA
sv. mise su u 10:30 i 16:00 sati

 

KRŠTENJE GOSPODINOVO

10. siječnja - NEDJELJA
KRŠTENJE GOSPODINOVO
sv. mise su u 8:00 i 10:30 sati
 

KONCERT ZBOROVA

6. siječnja - SRIJEDA
KONCERT ZBOROVA "VESELJE TI NAVJEŠĆUJEM PUČE KRŠĆANSKI"
Župni zbor naše crkve nastupa na susretu zborova šibenske biskupije
u katedrali sv. Jakova s početkom u 19:00 sati.
 

BLAGOSLOV VODE UOČI BOGOJAVLJANJA

5. siječnja 2016. - UTORAK
BLAGOSLOV VODE UOČI BOGOJAVLJANJA
sv. misa u 16:00 sati
 

BOGOJAVLJANJE - SVETA TRI KRALJA

6. SIJEČNJA - srijeda
BOGOJAVLJANJE - SVETA TRI KRALJA
sv.mise su u 8:00 i 10:30 sati
 
 

NOVA GODINA, BDM BOGORODICA

1. SIJEČNJA 2016. - petak
NOVA GODINA, BDM BOGORODICA
 

STARA GODINA-MISA ZAHVALNICA

31. PROSINCA - četvrtak
SILVESTROVO - STARA GODINA
MISA ZAHVALNICA

Susret zborova šibenske biskupije

29. PROSINCA - utorak
Župni zbor naše crkve nastupa na susretu zborova šibenske biskupije
u katedrali sv.Jakova s početkom u 19:00 sati - koncert zborava " Veselje ti navješćujem puče kršćanski"
 

SVETI IVAN APOSTOL I EVANĐELIST

27. PROSINCA - nedjelja
SVETA OBITELJ - SVETI IVAN APOSTOL I EVANĐELIST
 

Koncert Puhačkog orkestra "Primošten"

SVETI STJEPAN PRVOMUČENIK

26. PROSINCA - subota 
SVETI STJEPAN PRVOMUČENIK

BOŽIĆ - ROĐENJE ISUSOVO

25.PROSINCA - petak
BOŽIĆ - ROĐENJE ISUSOVO

Badnjak - Badnji dan

24. PROSINCA - četvrtak
Badnjak - Badnji dan
Započinje blagoslov obitelji.
Prigodni program i sv.misa Polnoćka .

Recital i prigodne, božićne klapske pjesme

23. PROSINCA - srijeda
Recital i prigodne, božićne klapske pjesme, u 16:30 sati - nakon sv.mise
 

Božićna priredba - djeca DV Brat Sunce

22. PROSINCA - utorak
Božićna priredba - djeca DV Brat Sunce, u 16:30 sati, nakon sv.mise

Četvrta adventska nedjelja

20. PROSINCA - nedjelja
Četvrta adventska nedjelja
 

Djeca i mladi pjevaju Adventu

U katedrali sv. Jakova s početkom u 19:00 sati nastupa naš band mladih na koncertu "Djeca i mladi pjevaju Adventu".

Osmina Božića - proslavljenje Božića

17. PROSINCA - četvrtak
Osmina Božića - proslavljenje Božića u 24:00 sata u crkvi sv.Jurja.
U katedrali sv.Jakova s početkom u 19:00 sati nastupa naš band mladih na koncertu "Djeca i mladi pjevaju Adventu".
 

Treća adventska nedjelja - nedjelja Caritasa - sv. Lucija

13. PROSINCA - nedjelja
Treća adventska nedjelja - nedjelja Caritasa - sv.Lucija
Posjetit ćemo naše župljane - starije i nemoćne u Cvjetnom domu u Šibeniku.

GOSPE OD LORETA

10. PROSINCA - četvrtak, GOSPE OD LORETA
vidi plakat 

Ispovijed

9.PROSINCA - srijeda
Ispovijed, kao priprava za blagdan Gospe od Loreta, od 15:00 do 17:00.
Sveta misa je u 16:00 sati

22. studenoga (nedjelja) - ZAVJETNI DAN ZA PRIMOŠTENCE - SVETA CECILIJA

Spomen na tragediju koja je zadesila Primoštence 1942. godine.
Sveta misa će se održati u 8:00 sati na oltaru Gospe od Loreta.

14. studenoga (subota) - SVETI IVAN TROGIRSKI

Misa za Primoštence je u Trogiru u 9:00 sati, a poslije je svečana procesija i svečana sveta misa.
 

2. studenoga DAN MRTVIH - DUŠNI DAN

1. studenoga (nedjelja) - SVI SVETI


 

18. listopada (nedjelja) - MISIJSKA NEDJELJA - DANI KRUHA

Na jutarnjoj, maloj misi u 8:00 sati Bogu ćemo zahvaliti na kruhu i darovima zemlje. Milostinju prikupljenu toga dana namijenit ćemo za potrebe misija.
 

9.-11. listopada - HODOČAŠĆE U VUKOVAR

ZAZIV DUHA SVETOGA NA POČETKU ŠKOLSKE GODINE

Povodom početka nove školske godine i duhovno ćemo se pripremiti za uspješan i blagoslovljen početak u novoj radnoj godini programom u našoj župnoj crkvi sv. Jurja:

 

30. rujna (srijeda) - Sv. Jeronim

30. rujna (srijeda) - Sv. Jeronim -
slavi se u Širokama, procesijom i sv. misom u 10:30 sati.
Sv. misa u nasoj župnoj crkvi je u 19:00 sati.

29. rujna (utorak) - Sv. Mihovil

29. rujna (utorak) - Sv. Mihovil - zaštitnik šibenske biskupije
Procesija i sv. misa ispred šibenske katedrale je u 10:00 sati.
Sv. misa u našoj župnoj crkvi je u 19:00 sati.
 

20. rujna (nedjelja) - Svečana sv. misa povodom početka nove školske godine

U 8:00 sati je svečana sv. misa u crkvi sv. Jurja.

8. rujna (utorak) - Rođenje BDM - Mala Gospa

Sveta misa je u 19:00 sati.
 

29. kolovoza (subota) - Dan hrvatskih mučenika na Udbini

U 9:00 sati je Križni put, a u 11:00 sati je Euharistijsko slavlje.
U nasoj župnoj crkvi sv. misa je u 19:00 sati.
 

16. kolovoza (nedjelja) – SV.ROK

Jutarnja (tiha) sveta misa je u 8:00 sati u crkvi sv.Jurja, kao i večernja sveta misa u 20:00 sati. 
Svečana „velika“  sveta misa koju će prvi put predslaviti  naš mladomisnik Hrvoje Mravak, bit će u 10:30 sati ispred crkve sv. Roka.
 

15. kolovoza (subota) – UZNESENJE BDM – VELIKA GOSPA

Svete mise su u 8:00 sati i 10:30 sati te večernja sveta misa u 20:00 sati, sve u crkvi sv. Jurja.

9. kolovoza ( nedjelja) – GOSPE OD PORTA

Jutarnja sveta misa je u crkvi sv. Jurja u 8:00 sati te večernja u 20:00 sati.
U 10:30 sati je svečana sveta misa u crkvi  sv. Roka, a poslije mise Gospinu priliku ćemo procesijom vratiti u Porat
 

8. kolovoza (subota) - Misa za pokojnog biskupa Josipa Arnerića

Misa za pokojnog biskupa Josipa Arnerića održat će se u 20:00 sati u crkvi sv. Roka.

 

 

5. kolovoza (srijeda) – DAN DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI

Misa za bolesnike je u crkvi sv. Roka u 20:00 sati.
 

27. srpnja (ponedjeljak) – GOSPE OD PORTA - po 245. put

U 10:00 sati kreće procesija od crkve sv. Roka prema kapelici u Portu i natrag.
Svečana sveta misa je u 10:30 sati u crkvi sv.Roka.
Gospina prilika ostaje do 9. kolovoza – nedjelja pred Veliku Gospu.
Navečer je također sveta misa u 20:00 sati.
Svake večeri svete mise i pobožnosti su u 20:00 sati u crkvi sv.Roka, a prije toga u 19:30 sati je krunica. 
 

16. srpnja (četvrtak) – GOSPE OD KARMELA

 
Svete mise su u 10:30 sati i 20:00 sati, nakon svete mise je blagoslov škapulara i medaljica  te novih članova Scule (škole) Gospe od Karmela.
 

13. srpnja (ponedjeljak) – sastanak članova Župnog Caritasa

13. srpnja (ponedjeljak) – sastanak članova Župnog Caritasa u 20:30 sati 

12. srpnja (nedjelja) – sastanak članova Župnog pastoralnog i Župnog ekonomskog vijeća

12. srpnja (nedjelja) – sastanak članova Župnog pastoralnog i Župnog ekonomskog vijeća, nakon „velike“ svete mise

SV. PETAR I PAVAO, APOSTOLI

29. LIPNJA (ponedjeljak) – SV.PETAR  I  PAVAO, APOSTOLI

SVETA  MISA  JE  U  20:00  SATI.

 

ROĐENJE SV. IVANA KRSTITELJA

24.  LIPNJA (četvrtak) – ROĐENJE  SV.IVANA  KRSTITELJA

SVETA  MISA  JE  U  20:00  SATI.

BEZGRJEŠNO SRCE MARIJINO – BLAGDAN SV.ANTUNA PADOVANSKOG

13. LIPNJA (subota) – BEZGRJEŠNO  SRCE  MARIJINOBLAGDAN  SV.ANTUNA  PADOVANSKOG

SVETE  MISE  SU  U  10:30  SATI  I  19:00  SATI.

PRESVETO SRCE ISUSOVO

12. LIPNJA (petak) – PRESVETO  SRCE  ISUSOVO

SVETA  MISA JE  U 19:00 SATI.

TIJELOVO

4. LIPNJA  (četvrtak) – TIJELOVO

SVETE  MISE  SU  U  10:30  SATI  I  19:00  SATI.
NAKON  VEČERNJE  SVETE  MISE JE  PROCESIJA  KROZ  MJESTO.

GOSPA OD KAPELICE (Rogoznica)

2. SRPNJA  (utorak) – GOSPA OD KAPELICE (Rogoznica)

PRESVETO TROJSTVO – PRVA SVETA PRIČEST

31. SVIBNJA (nedjelja) – PRESVETO TROJSTVO – PRVA SVETA PRIČEST
Podjela  sakramenta  Prve  svete  pričesti  bit  će  na  „velikoj“  misi u 10:30.

GOSPA OD KARAVAJA (Tisno)

26. SVIBNJA (utorak)
SVEČANA SVETA MISA KOJU PREDVODI OTAC BISKUP ANTE IVAS  JE U 10:30 .

SV.PAŠKAL (Kruševo)

17. SVIBNJA (nedjelja)

Blagdan Gospe od Loreta

10. svibnja (nedjelja) - Blagdan Gospe od Loreta: 
05,00 sati - pjeva se prvi dio lekcija 
06,00 sati - pjevana sv. misa za branitelje Domovinskog rata i polaganje vijenca pred križem ispred crkve 
08,00 sati - sv. misa 
09,30 sati - pjeva se drugi dio lekcija 
10,00 sati - procesija kroz mjesto i svečana sv. misa koju će predvoditi fra NIKOLA MATE ROŠČIĆ
19,00 sati - sv. misa       

Sv. Marko evanđelist

Sv. misa i blagoslov polja je u 18:00 sati.

       

Sv. Juraj - mučenik

Zaštitnika  naše župe i patrona crkve, slavimo sv. misama u 10:30 sati i 18:00 sati.
 

Uskrsni ponedjeljak

Sv.mise su u 8:00 sati i 10:30 sati

Uskrs - Vazam

Sv. mise su u 8:00 sati i 11:00 sati, kao i blagoslov hrane. Ovogodišnji „Uskrsni domjenak“ bit će ispred župne crkve nakon velike svete mise.
 

Velika subota

Vazmeno bdijenje započinje u 22:00 sati ispred crkve. Slijedi  blagoslov ognja i unošenje uskrsne svijeće, sveta misa, blagoslov vode i  blagoslov hrane ( karutula, jaja, kolača…)
 

Veliki petak

U 19:00 sati je služba Muke Gospodnje, služba riječi, pjevanje muke, otkrivanje i ljubljenje Križa, sv.Pričest,   Gospin plač i procesija kroz mjesto 
 

Veliki četvrtak

19:00  sati  je „Misa večere Gospodnje“ i obred pranja nogu „apostolima“. Nakon mise je prijenos Sv.Otajstva i Gospin plač (prvi dio).

Velika srijeda

 Sv.misa je ujutro u 8:00 sati, zatim slijedi ispovijed  bolesnika.

 

Veliki ponedjeljak i utorak

Sv.misa je ujutro u 8:00 sati, u 16:00 sati je izlaganje Presvetog Oltarskog Sakramenta.
U 18:00 sati je zajednička ura klanjanja.

Cvjetnica – Nedjelja muke Gospodnje

29. ožujka- Cvjetnica – Nedjelja muke Gospodnje
Svete mise su u 08:00 sati i 10:00 sati. Prije velike svete mise bit će blagoslov maslinovih grančica i procesija oko crkve.....

Navještenje Gospodinovo - Blagovijest

25. ožujka (srijeda) -  Navještenje Gospodinovo-Blagovijest

Svete mise su u 10:30 sati i 17:00 sati.

Križni put mladih Šibenske biskupije

21. ožujka i 22. ožujka (subota i nedjelja) -  Križni put mladih Šibenske biskupije

Sv. Josip zaručnik BDM

19. ožujka (četvrtak) - Sv. Josip zaručnik BDM

Svete mise su u 10:30 sati i 17:00 sati.

Posjet Župnog zbora iz Jelse

 U subotu 07. ožujka  u 09:30 sati našu župu posjetit će Župni zbor iz Jelse (Hvar). 

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

6. ožujka (petak) POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA. Svakog korizmenog petka u 17:00 sati je pobožnost Križnog puta, a nakon toga sv. misa i Povečerje.

ČISTA SRIJEDA – PEPELNICA

18.veljače (srijeda) ČISTA SRIJEDA – PEPELNICA. Početak Korizme. U 17:00 sati je sv.misa i obred Pepeljanja.

SV. BLAŽ (VLAHO) biskup i mučenik

Sv. mise su u 10.30 i 16:00 sati, a nakon toga obred Grličanja

SVIJEĆNICA – Prikazanje Gospodinovo u hramu

Tog dana je blagoslov kandelorskih svijeća. Sv.mise su u 10.30 i 16:00 sati.

Kalendar događanja
21.10.2018. / nedjelja
MISIJSKA NEDJELJA Crkva sv. Jurja, 8:00 i 10:30 sati
24.10.2018. / srijeda
Crkva sv. Roka, 7:00 i 7:30 sati
27.10.2018. / subota
VJENČANJE Crkva sv. Jurja
28.10.2018. / nedjelja
30. NEDJELJA KROZ GODINU Crkva sv. Jurja, 8:00 i 10:30 sati
31.10.2018. / srijeda
Kapelica časnih sestara, 7:00 i 7:30 sati
© 2014 Župa sv. Jurja, Primošten