Župa sv. Jurja, Primošten

Najave

 

 

PRVA SVETA PRIČEST / 6. USKRSNA NEDJELJA

22. svibnja - PRVA SVETA PRIČEST

Jutarnja sv. misa je u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 sati.

Svečana sv. misa na kojoj će sakramentu Prve sv. Pričesti pristupiti dvadeset i jedan prvopričesnik je u 10:30 sati.

ISPOVIJED ZA PRVOPRIČESNIKE I NJIHOVE RODITELJE

21. svibnja - ISPOVIJED ZA PRVOPRIČESNIKE I NJIHOVE RODITELJE

U 17:00 sati u župnoj crkvi sv. Jurja je ispovijed za naše prvopričesnike i njihove roditelje, ispovijedat će dvojica svećenika.

U 19:00 sati je krunica i sv. misa.

VJERONAUK ZA PRVOPRIČESNIKE

19. svibnja - VJERONAUK ZA PRVOPRIČESNIKE

U župnoj crkvi sv. Jurja u 17:00 sati je vjeronauk za prvopričesnike.

Krunica i sv. misa je u 19:00 sati.

18. svibnja

Krunica je u 7:00 sati, a sv. misa u 7:30 sati u crkvi sv. Roka.

VJERONAUK ZA PRVOPRIČESNIKE

17. svibnja  - VJERONAUK ZA PRVOPRIČESNIKE

U župnoj crkvi sv. Jurja u 17:00 sati je vjeronauk za prvopričesnike.

Krunica i sv. misa je u 19:00 sati.

5. USKRSNA NEDJELJA

15. svibnja - 5. USKRSNA NEDJELJA

Sv. mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

VJERONAUK ZA PRVOPRIČESNIKE / KRIZMANIKE

14. svibnja - VJERONAUK ZA PRVOPRIČESNIKE / KRIZMANIKE

Vjeronauk za prvopričesnike je u župnoj crkvi sv. Jurja u 17:00 sati, a vjeronauk za krizmanike u 18:00 sati.

Redovita sv. misa i krunica je u 19:00 sati.

GOSPA FATIMSKA

13. svibnja - GOSPA FATIMSKA

Krunica i sv. misa u župnoj crkvi sv. Jurja u 19:00 sati.

SV. LEOPOLD MANDIĆ

12. svibnja - SV. LEOPOLD MANDIĆ

Krunica i sv. misa je u župnoj crkvi sv. Jurja u 19:00 sati.

11. svibnja

Krunica je u 7:00 sati, a sv. misa u 7:30 sati u kapelici časnih sestara.

GOSPE OD LORETA

10. svibnja - GOSPE OD LORETA

Sv. mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 6:00, 8:00, 10:30 i 19:00.

Sv. misu i procesiju u 10:30 sati predvodit će naš šibenski biskup mons. Tomislav Rogić, uz koncelebraciju brojnih svećenika.

ŽEŽIN GOSPE OD LORETA / KIĆENJE CRKVE / ISPOVIJED

9. svibnja - ŽEŽIN GOSPE OD LORETA / KIĆENJE CRKVE / ISPOVIJED

Od 8:00 sati bit će kićenje i uređivanje crkve, pletenje vijenaca.

Mogućnost za sv. ispovijed bit će od 17:00 do 19:00 sati.

U 19:00 sati je krunica, devetnica Gospi od Loreta, duhovna priprava i sv. misa.

4. USKRSNA NEDJELJA / MAJČIN DAN / GOSPA POMPEJSKA / KONCERT SAKRALNE GLAZBE

8. svibnja - 4. USKRSNA NEDJELJA / MAJČIN DAN / GOSPA POMPEJSKA / KONCERT SAKRALNE GLAZBE

Sv. mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Poslije velike sv. mise je molbenica pred Gospinim oltarom u čast Gospe Pompejske.

U 19:00 sati je krunica i devetnica Gospi od Loreta.

U 20:00 sati je svečani program - koncert sakralne glazbe Splitskih solista u izvedbi klasičnog dua; violina i gitara.

VJERONAUK ZA PRVOPRIČESNIKE / VJERONAUK ZA KRIZMANIKE

7. svibnja - VJERONAUK ZA PRVOPRIČESNIKE / VJERONAUK ZA KRIZMANIKE

Vjeronauk za prvopričesnike je u župnoj crkvi sv. Jurja u 17:00 sati, a vjeronauk za krizmanike u 18:00 sati.

Redovita sv. misa, krunica i devetnica Gospi od Loreta je u 19:00 sati.

ISPOVIJED BOLESNIKA / KRUNICA NA GAJU

6. svibnja - ISPOVIJED BOLESNIKA / KRUNICA NA GAJU

Prigodom nadolazećeg blagdana, ispovijed bolesnika će biti od 9:00 sati.

U 17:00 sati je molitva krunice na brdu Gaj, povodom godišnice blagoslova kipa Gospe od Loreta.

U 19:00 sati u župnoj crkvi sv. Jurja je krunica, devetnica Gospi od Loreta te sv. misa.

4. svibnja

U župnoj crkvi sv. Jurja u 19:00 sati je krunica, devetnica Gospi od Loreta te sv. misa.

VJERONAUK ZA PRVOPRIČESNIKE / SV. FILIP I JAKOV

3. svibnja - VJERONAUK ZA PRVOPRIČESNIKE

Vjeronauk za prvopričesnike je u župnoj crkvi sv. Jurja u 17:00 sati.

U 19:00 sati je krunica, devetnica Gospi od Loreta te sv. misa.

SV. JOSIP RADNIK / TREĆA USKRSNA NEDJELJA

1. svibnja - SV. JOSIP RADNIK / TREĆA USKRSNA NEDJELJA

Sv. mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

Devetnica Gospi od Loreta i krunica je u 19:00 sati.

 

VJERONAUK ZA PRVOPRIČESNIKE / VJERONAUK ZA KRIZMANIKE

30. travnja - VJERONAUK ZA PRVOPRIČESNIKE / VJERONAUK ZA KRIZMANIKE

Vjeronauk za prvopričesnike je u župnoj crkvi sv. Jurja u 17:00 sati, a vjeronauk za krizmanike u 18:00 sati.

Redovita sv. misa je u 19:00 sati.

BL. OZANA KOTORSKA

27. travnja - BL. OZANA KOTORSKA

Krunica je u 7:00 sati, a sv. misa u 7:30 sati u crkvi sv. Roka.

VJERONAUK ZA PRVOPRIČESNIKE

26. travnja - VJERONAUK ZA PRVOPRIČESNIKE

Vjeronauk za prvopričesnike je u župnoj crkvi sv. Jurja u 18:00 sati.

 

SV. MARKO EVANĐELIST - BLAGOSLOV POLJA

25. travnja - SV. MARKO EVANĐELIST / BLAGOSLOV POLJA

Blagoslov polja - procesija oko župne crkve sv. Jurja te sv. misa je u 19:00 sati.

 

2. USKRSNA NEDJELJA

24. travnja - 2. USKRSNA NEDJELJA

Sv. mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

SV. JURAJ MUČENIK / KRŠTENJA

23. travnja - SV. JURAJ MUČENIK, ZAŠTITNIK ŽUPE I PATRON CRKVE

Sv. misa je u župnoj crkvi sv. Jurja u 10:30 sati, a predslavit će je pater Arek Krasicki koji pastoralno djeluje u župama Zablaće i Mandalina.

Krstit će se i dvije djevojčice, Stella Bolanča (kći Filipa i Ene rođ. Jurin) i Nelly Bazina (kći Damira i Oriane rođ. Pažanin).

20. travnja (srijeda)

Krunica je u 7:00 sati, a sv. misa u 7:30 sati u kapelici časnih sestara.

19. travnja (utorak)

Sv. misa je u župnoj crkvi sv. Jurja ujutro u 8:00 sati.

USKRSNI PONEDJELJAK

18. travnja - USKRSNI PONEDJELJAK

Sv. mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 i 10:30 sati.

USKRS / VAZAM

17. travnja - USKRS / VAZAM

Sv. mise su u župnoj crkvi sv. Jurja u 8:00 sati i 11:00 sati.

Tijekom obje sv. mise bit će blagoslov hrane.

VELIKA SUBOTA / VAZMENO BDIJENJE

16. travnja - VELIKA SUBOTA / VAZMENO BDIJENJE

Vazmeno bdijenje započinje u 22:00 sata, ispred župne crkve sv. Jurja, blagoslovom ognja i unošenjem uskrsne svijeće.

Slijedi sv. misa, blagoslov vode i blagoslov hrane.

<<1234567>>
Kalendar događanja
05.07.2022. / utorak
SV. ĆIRIL I METOD Crkva sv. Jurja, 20:00 sati
06.07.2022. / srijeda
Crkva sv. Roka, 7:00 i 7:30 sati
10.07.2022. / nedjelja
15. NEDJELJA KROZ GODINU Crkva sv. Jurja, 8:00, 10:30 i 20:00 sati
© 2014 Župa sv. Jurja, Primošten