Župa sv. Jurja, Primošten

Najave

 

 

SVETKOVINA KRISTA KRALJA

20.STUDENOGA (nedjelja) -
SVETKOVINA KRISTA KRALJA
- završetak liturgijske godine

Vjenčanje Mario Oštrić i Franka Marinić

19.STUDENOGA (subota)
- vjenčat će se Mario Oštrić i Franka Marinić u crkvi sv.Jurja u 16:00 sati

Zavjetni dan (prebacuje se u nedjelju)

16.STUDENOGA (srijeda) - zavjetni dan (prebacuje se u nedjelju)
- Sjećanje na tragediju koja se zbila 1942.godine, tog dana su talijanski vojnici napali Primošten

SVETI IVAN TROGIRSKI

14.STUDENOGA (ponedjeljak)
- SVETI IVAN TROGIRSKI
- Sv.misa je u Trogiru u 9:00 sati za Primoštence, a nakon toga je procesija kroz mjesto i svečana sv.misa

Misa za pokojne članove bratovštine Presvetog Oltarskog Sakramenta

10.STUDENOGA (četvrtak)
- Misa za pokojne članove bratovštine Presvetog Oltarskog Sakramenta
 

Priprava za Prvu Svetu Pričest

3.STUDENOGA (četvrtak)
- Počinje priprava za Prvu Svetu Pričest u 15:00 sati u župnoj kući

DUŠNI DAN

2.STUDENOGA (srijeda) - DUŠNI DAN / MRTVI DAN
- 6:00 sati pjevana sv.misa i jutarnja molitva za mrtve
- 8:00 sati druga sv.misa
- 10:30 sati je skupština bratovštine Presvetog Oltarskog Sakramenta
- 16:00 sati večernja sv.misa

SVI SVETI

1.STUDENOGA (utorak) - SVI SVETI
- 8:00 sati jutarnja sv.misa
- 10:30 sati velika sv.misa
- 15:00 sati večernja molitva za mrtve i Odriješenje na groblju, poslije obreda Puhački orkestar Primošten izvodi kratki prigodni program
 

Proslava zlatnog pira - Svetin i Josipa Gašperov

29.LISTOPADA (subota) - Zlatni pir -
Proslavu "zlatnog pira" imaju Svetin i Josipa Gašper u 12:00 sati u crkvi sv.Jurja.


 

Pripreme za Prvu sv. Pričest

27.LISTOPADA (četvrtak) -
Počinju pripreme za Prvu sv.Pričest (vjeronauk za prvopričesnike) - učenici trećeg razreda osnovne škole, u 16:00 sati.

Misijska nedjelja

23.LISTOPADA (nedjelja) - Misijska nedjelja -
Svete mise su u 8:00 sati i 10:30 sati.
 

Vjenčanje Viktor Mrdžić i Greta Bisaku

22.LISTOPADA (subota) -
Vjenčanje u crkvi sv.Jurja u 16:30 sati, vjenčat će se Viktor Mrdžić i Greta Bisaku.

Sv.Luka evanđelist

18. LISTOPADA (utorak) - Sv.Luka evanđelist -
Sv.misa je u 17:00 sati.
 

Krštenje Cvita Nižić- kći Jere i Bernarde rođ.Fuštin.

16.LISTOPADA (nedjelja) -
Na sv.misi u 10:30 sati krstit će se Cvita Nižić, kći Jere i Bernarde rođ.Fuštin.

Vjenčanje - Antonio Matošin i Bernarda Petrina.

15.LISTOPADA (subota) -
Vjenčanje u crkvi sv.Jurja u 17:30 sati, vjenčat će se Antonio Matošin i Bernarda Petrina.

Krštenje Franko-Ivan Soža

9.LISTOPADA (nedjelja) -
Na jutarnjoj sv.misi u 8:00 sati je zahvala za plodove zemlje i kruh.
Na sv.misi u 10:30 sati krstit će se Franko-Ivan Soža, sin Frane i Ane rođ.Miliša.

Krunica i sv. misa 1.10 - 31.10.

1.LISTOPADA - 31. LISTOPADA - Svakim radnim danom u mjesecu listopadu moli se krunica u 17:00 sati, a nakon krunice je sv.misa.

Sveti Jeronim

30.rujna - petak
Blagdan sv.Jeronima, slavi se u Širokama - sv.misa je u 10:00 sati.
Sv.misa u crkvi sv.Jurja je u 19:00 sati.
 

Sv. Mihovil

29.rujna - četvrtak
Sv.Mihovil - Mihael, Gabriel i Rafael (arkanđeli)
Ispred Šibenske katedrale u 10:00 sati započet će procesija i sv.misa.
U crkvi sv.Jurja misa je u 19:00 sati.

Zaziv Duha Svetoga prigodom početka nove školske godine

11.rujna - nedjelja
Zaziv Duha Svetoga prigodom početka nove školske godine bit će na jutarnjoj misi u 8:00 sati.

Rođenje BDM - Mala Gospa

8.rujna - četvrtak
Rođenje BDM - Mala Gospa
Sv. misa je u 19:00 sati.

Izlaganje svjedočanstva članova zajednice Mondo Nuovo

4.rujna - nedjelja
Na jutarnjim sv.misama u 8:00 i 10:30 sati
u našoj župi, članovi liječenih ovisnika zajednice "Mondo Nuovo", izlagat će svoje svjedočanstvo.
Pred crkvom će prodavati svoje proizvode od kojih se uzdržavaju.

Krštenje Tin Čobanov - sin Ante i Ivane rođ.Lozo

3.rujna - subota
Na večernjoj misi u 19:00 sati, krstit će se Tin Čobanov - sin Ante i Ivane rođ. Lozo.

Predstavljanje novih č.sestara Franjevki

28.kolovoza (nedjelja) -
Za vrijeme velike sv.mise predstavit će nam se nove č.sestre franjevke.

Oproštaj č. sestre Ružice Nimac

21 .kolovoza (nedjelja) -
Nakon velike sv. mise je oproštaj č.sestre Ružice Nimac.

BLAGDAN SV. ROKA

16.kolovoza (utorak) -
BLAGDAN SV.ROKA -
Sv.mise su u crkvi sv.Roka u 10:30 i 20:00 sati.
Svečanu sv.misu u 10:30 sati predvodit će fra Božo Blažević, koji je na službi u Austriji (Gradišće). Na velikoj sv. misi blagoslovit ćemo novu zastavu sv.Roka.

UZNESENJE BDM - VELIKA GOSPA

15.kolovoza (ponedjeljak) -
UZNESENJE BDM - VELIKA GOSPA
Sv.mise su u župnoj crkvi u 8:00, 10:30 i 20:00 sati.
(ispovijed je prije mise)

GOSPE OD PORTA - povratak Gospine prilike u kapelicu

14.kolovoza (nedjelja) -
GOSPE OD PORTA
Jutarnja misa je u župnoj crkvi sv.Jurja u 8:00 sati.
U 10:30 sati je svečana sv.misa ispred crkve sv.Roka koju će predslaviti dr.Ivan Bodrožić, profesor na KBF-u u Zagrebu i Splitu.
Nakon mise, djevojke u primoštenskim narodnim nošnjama nose Gospinu priliku u procesiji u Porat, gdje obredi završavaju blagoslovom puka sa slikom Majke Božje.
Tog dana večernja sv.misa je u župnoj crkvi sv.Jurja u 20:00 sati.

<<34353637383940>>
Kalendar događanja
25.05.2022. / srijeda
Kapelica časnih sestara, 7:00 i 7:30 sati
26.05.2022. / četvrtak
SPASOVO - UZAŠAŠĆE GOSPODINOVO Crkva sv. Jurja, 19:00 sati
28.05.2022. / subota
VJERONAUK ZA KRIZMANIKE Crkva sv. Jurja, 18:00 sati ... 19:00 sati
29.05.2022. / nedjelja
7. USKRSNA NEDJELJA / KRŠTENJE Crkva sv. Jurja, 8:00 i 10:30 sati
© 2014 Župa sv. Jurja, Primošten