Župa sv. Jurja, Primošten

Najave

 

 

GOSPE OD PORTA

27.srpnja (srijeda) - GOSPE OD PORTA
Po 246.put proslavljamo blagdan Majke Božje - Gospe od Porta.
U 10:00 sati kreće procesija s crkvenim zastavama i feralima od crkve sv.Roka prema kapelici u Portu i natrag, uz pratnju PO Primošten.
Gospinu priliku nosit će djevojke u primoštenskim narodnim nošnjama, a uz obalu morem će je pratit i brodice.
Na povratku slijedi sv.misa na otvorenom ispred crkve sv.Roka.

BLAGDAN SV. JAKOVA

25.srpnja (ponedjeljak) - BLAGDAN SV.JAKOVA
- biskupsko ređenje mons.Tomislava Rogića
U 10:30 sati u šibenskoj katedrali bit će zaređen novi šibenski biskup Tomislav.
I naši župljani poć će u Šibenik organizirano na svečanost biskupskog ređenja.
 

ZLATNA MISA


17.srpnja (nedjelja) - ZLATNA MISA
- 50 godina misništva našeg Primoštenca, oca dominikanca fra Marija Marinova za vrijeme velike sv.mise u 10:30 ssti.
Propovijedat će također svećenik Primoštenac, don Ivica Huljev.

GOSPA OD KARMELA

16.srpnja (subota) 
Sv.mise su u 10:30 i 20:00 sati
- blagoslov škapulara i medaljica te upis novih članova u "Skulu Gospe od Karmela"
Taj dan je izložba radova i promocija knjige našeg zlatomisnika (oca dominikanca) fra Marija Marinova u crkvi sv.Roka u 21:00 sat.
 

Sveti Petar i Pavao

29.lipnja (srijeda)
Sveti Petar i Pavao - apostoli
- sv.mise su u 10:30 sati i 20:00 sati

Trinaesta nedjelja kroz godinu

26.lipnja (nedjelja)
- trinaesta nedjelja kroz godinu, sv.mise su u 8:00 sati i 10:30 sati - ujedno i započinju nedjeljne sv.mise u 20:00 sati

 

Rođenje Ivana Krstitelja

24.lipnja (petak), svetkovina
Rođenje Ivana Krstitelja
- sv. misa je u 20:00 sati
 

Krizma

19.lipnja (nedjelja)
Krizma - Potvrda - - u našoj župi krizmat će se 24 krizmanika na "velikoj" sv.misi u 10:30 u crkvi sv.Jurja
 

Sveti Antun Padovanski

13.lipnja (ponedjeljak), spomendan
Sveti Antun Padovanski
- svete mise su u 10:30 sati i 20:00 sati...blagoslov djece i cvijeća
 

Krštenje Tiane i Rina Bašić

5.lipnja (nedjelja)
- deseta nedjelja kroz godinu, na sv.misi u 10:30 krstit će se Tiana i Rino Bašić
 

Bezgrješno Srce Marijino

4.lipnja (subota), spomendan
Bezgrješno Srce Marijino
- sv.misa je u 20:00 sati
 

Presveto Srce Isusovo

3.lipnja (petak), svetkovina
Presveto Srce Isusovo
- Zlatna krunica i sv. misa u 20:00 sati

 

Prva sv. Pričest

29. svibnja: Prva sv. Pričest. Sv. mise su u 8 h i 10.30.

Tijelovo

26. svibnja:  Presv. Tijelo i Krv Kristova – Tijelovo ( svetkovina ) Sv. mise su u 10.30 i 19h. (procesija kroz mjesto).

Presveto Trojstvo

22. svibnja: Presveto Trojstvo. Sv. mise su u 8h i 10.30.

Duhovi

15. svibnja: Duhovi – Pedesetnica ( svetkovina ) Sv. mise su u 8 h i 10.30 h

Sv. Leopold Bogdan Mandić

12. svibnja: Sv. Leopold Bogdan Mandić. Sv. misa u 19 h.

GOSPE OD LORETA

10. svibnja: GOSPE OD LORETA

Duhovna obnova i Ispovijed

09. svibnja: Duhovna obnova i Ispovijed  kao priprava za Gospin blagdan

Gospa Pompejska – Molbenica

08. svibnja : Gospa Pompejska – Molbenica u 12 sati,   a 19 sati je sveta misa i Duhovna obnova.

Trodnevnica – Duhovna obnova

07. svibnja: Započinje Trodnevnica – Duhovna obnova za blagdan Gospe od Loreta.

Uzašašće Gospodinovo

05. svibnja: Uzašašće Gospodinovo ( svetkovina). Sv. misa je u 19 h.

Sveti Filip i Jakov

03.svibnja: Sveti Filip i Jakov apostoli. Sv. misa je u 19h.

Sv. Josip Radnik

01.svibnja: Sv. Josip Radnik (nedjelja) . Svete mise su u 8h i 10.30 a poslijepodne u 19 h počinje Devetnica Gospi od Loreta i Pobožnost krunice (listopadska pobožnost).

Sveti Marko Evanđelist - blagoslov polja

25.TRAVNJA - PONEDJELJAK
Sveti Marko Evanđelist - blagoslov polja
 

Sveti Juraj Mučenik - zaštitnik i patron naše župe i crkve

23.TRAVNJA - SUBOTA
Sveti Juraj Mučenik - zaštitnik i patron naše župe i crkve
- crkva sv.Jurja, svete mise u 10:30 sati i 18:00 sati
Za vrijeme "velike" svete mise pjevat će Župni zbor sv. Jurja iz Karlovca, a propovijedat će i sv.misu predvodit njihov župnik.
 

Vjenčanje MATE GRACINA I PETRE JURIĆ

9.TRAVNJA - SUBOTA
- crkva sv.Jurja, sveta misa u 16:00 sati
- crkva sv.Jurja, vjenčanje MATE GRACINA I PETRE JURIĆ u 17:00 sati

Navještenje Gospodinovo - Blagovijest

4.TRAVNJA - PONEDJELJAK

Navještenje Gospodinovo - Blagovijest (svetkovina)
- crkva sv.Jurja, svete mise u 10:30 sati i 18:00 sati

Druga Vazmena nedjelja - Mali Uskrs

Druga Vazmena nedjelja - Mali Uskrs - Nedjelja Božjega Milosrđa
- crkva sv.Jurja, svete mise u 8:00 sati i 10:30 sati

Uskrsni ponedjeljak

<<37383940414243>>
Kalendar događanja
10.08.2022. / srijeda
SV. LOVRO ĐAKON Crkva sv. Roka, 19:30 i 20:00 sati
11.08.2022. / četvrtak
SV. KLARA ASIŠKA Crkva sv. Roka, 19:30 i 20:00 sati
14.08.2022. / nedjelja
GOSPE OD PORTA Crkva sv. Jurja, crkva sv. Roka, 8:00, 10:00 i 20:00 sati
15.08.2022. / ponedjeljak
UZNESENJE BDM - VELIKA GOSPA Crkva sv. Jurja, 8:00, 10:30 i 20:00 sati
16.08.2022. / utorak
SV. ROKO Crkva sv. Roka, 10:30 i 20:00 sati
17.08.2022. / srijeda
Kapelica časnih sestara, 7:00 i 7:30 sati
21.08.2022. / nedjelja
21. NEDJELJA KROZ GODINU Crkva sv. Jurja, 8:00, 10:30 i 20:00 sati
© 2014 Župa sv. Jurja, Primošten